Hedef Kitleye Özel Pazarlama Stratejisi Belirlemek

Profesyonel pazarlamacılar bir şeyleri satmak için her zaman bir strateji belirler. Bu onlar için sürekli bir görev haline geldiği için artık çok basittir. Ancak emlak satıcıları ise bir pazarlama için stratejiye hep ihtiyaç duyarlar. Siz aslında bu stratejiyi kendi içinizde bulabileceksiniz. Eğer bir emlak satmak istiyorsanız öncelikle kendinize iki soru sormanız gerekmektedir.

Alıcılar bu emlak hakkında neler düşünmektedirler?

Alıcılar bu emlak hakkında neler hissediyorlar?

Bu iki soru sizin stratejinizi belirleyecek ana faktörlerdir. Ancak öncelikle tabii ki hedef kitlenizi en doğru şekilde seçmeli ve çalışmalarınızı o alan üzerinde ilerletmelisiniz.

pazarlama stratejisi

Hedef Kitle Seçimi

Hedef kitlenizi seçerken en önce dikkat etmeniz gereken olay tabii ki gayrimenkulün değeridir. Eğer 2 milyon dolara bir emlak satacaksanız bunun alıcıları tabii ki asgari ücretle çalışan bir aile olmayacaktır. Sizin hedef kitlenizin başında fabrika sahipleri, müdürler, varlıklı topluluk üyeleri ve birçok varlığa sahip insanlar olmalıdır. Bu insanları ayıklayın ve hepsini bir liste halinde sırasıyla öğle ya da akşam yemeğine davet edin. Hepsinin fikirlerini alın ve onlar ile aranızdaki ilişkileri geliştirin. Bu size olan güveni artıracak ve sizinle uzun vadede iş yapmaları fırsatını doğuracaktır.

Psikolojik sıkıntılar çeken varlıklı insanlar ile konuşup kaldıkları yere uzak yerdeki gayrimenkullerinizi gösterebilirsiniz. Bu onları cezbedecektir. Çünkü psikolojik sıkıntılar çeken birisi insanlardan uzaklaşmak ve çevresinden uzaklaşmak isteyecektir. İşte bir pazarlama stratejisi de bizden olsun.

Ek olarak müşterilerinizin emlak hakkında neleri istediğini ve emlak için neler hissettiğini iyi ölçmeniz gerekmektedir. Çünkü alıcı kişi o gayrimenkulü satın alabilmek için çalışmalarına hız verebilir ve bir süre sonra o gayrimenkulü satın alabilecek hale gelebilir. Bu durum gayrimenkulün değerli olduğunu ve albenisinin olduğunu gösterir. Aynı zamanda alıcı kişi zaten bir ev arıyordur ama istediği tüm özellikleri sizin sattığınız emlak içinde bulamayabilir. Bu durumda bütün eksiklikleri not etmeli ve gayrimenkulünüzü geliştirmelisiniz. Mesela banyo sayısı, duvar rengi, yatak boyutları gibi birçok detaya dikkat etmeli ve en doğru şekilde seçmelisiniz.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Hedef Kitleye Özel Pazarlama Stratejisi Belirlemek” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir