DENİZLİ’DE YATIRIM AMAÇLI EV ALMAK

Kimi müşteriler oturmak için kimileri ise yatırım yapmak için ev sahibi olmak ister. Oturmak için alınan ev ile yatırım için alınan evden beklentiler de haliyle farklıdır. Deneyimli bir gayrimenkul danışmanı, tüm bu dinamikleri göz önünde bulundurarak müşterilerini yönlendirir. Özellikle son yıllarda Denizli’de yatırım amaçlı ev almak da büyük şehirlerde olduğu gibi rağbet görmektedir. Yatırım amaçlı ev almak isteyenlerin ise önem vermesi gereken birtakım detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar, gayrimenkul danışmanlarının yönlendirmeleri ile vakıf olunabilecek detaylardır.

Denizli’de yatırım amaçlı ev almak

Arazi Bilgisi ve Tapu

Özellikle tarihi mahallelerden konut alıp yatırım yapmak isteyenlerin göz önünde bulundurması gereken detaylarından biri tapudur. Eski binalarda zaman zaman tapu ile ilgili sorun çıkabilmektedir. Bu konudaki yasal durum, Denizli’de hizmet veren gayrimenkul danışmanları sayesinde açıklığa kavuşturulabilir. Binada kat mülkiyetinin ve ittifakının olduğu kontrol edilmelidir ve tapu mutlaka satın almadan evvel görülmelidir. Ayrıca evin arazisi hakkında da gayrimenkul danışmanı bilgi sahibi olmalı ve müşteriyi detaylı olarak bilgilendirmelidir. Denizli’de yatırım yapmak için ev alan müşterilere arazinin su havzası olup olmadığı, herhangi bir toprak kayma tehlikesinin bulunup bulunmadığı bilgisi de verilmelidir. Aynı konu, satılacak olan bir gayrimenkul için de önem arz etmektedir. Bu gibi bilgiler detay gözükseler de danışmanın bilmesi gereken bilgiler arasında yer alırlar.

Küçük Metrekareler

Yatırım amaçlı ev almak isteyen müşterilerin ayrıca 4+1 gibi büyük evlerden kaçınması da gerekir. Geniş evler oturmak için elverişlidir ancak kiraya verilmeleri daha uzun sürmektedir. Farklı büyüklükte evlerin bulunduğu, yeni projelerle küçük metrekarelerin de gözde olduğu Denizli ilinde doğru gayrimenkul danışmanı yönlendirmesi ile kolay kiraya verilecek evler bulmak mümkündür. Dolayısıyla bir gayrimenkul danışmanı olarak bu detayları müşteriye aktarmak, müşterinin doğru yatırım yapmasını sağlar. Hatta 4+1 bir ev almak yerine birden fazla ancak daha az oda sayısına sahip, daha küçük metrekarelerde evlere yatırım yapılabilir. Emlak danışmanının, evin aidatı konusunda da bilgi sahibi olması, sosyal aktivite imkânlarını bilmesi gereklidir.

Öngörülü Olmak

Yatırım amacı ile ev alacak bir müşteriye gelişmekte olan bölgelerden seçenekler sunmak daha avantajlıdır. Çünkü evin ileriye dönük olması, kazanç anlamında önemlidir. Evin değerinin ileride artacağına da işarettir. Ayrıca ulaşım projelerinin olduğu bölgelerde yatırım amaçlı ev almak da ileride buranın değerleneceğinin en somut göstergesidir. Denizli’de büyük şehirlere oranla daha uygun fiyata ev sahibi olmak ve evi yatırım amaçlı değerlendirmek mümkündür.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

DENİZLİ’DE YATIRIM AMAÇLI EV ALMAK” için 471 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir