BİR PAZARLAMA ÖRNEKLEMESİ İÇİN SEÇİM KAMPANYALARI

Sallantılı Emlak piyasasında tutunabilmek için gerçekçi bir pazarlama planınız olmalı. İyi bir planlama yapılmadığı takdirde piyasaya tutunmanız ve işlerinizi yürütmeniz oldukça zor olabilir. Bu yazımız aracılığı ile başarılı bir satış planlaması yapmanın, bir seçim kampanyası yapmasıyla nasıl bağdaştığını görebileceksiniz.

Belediye başkanlığına adaylığınızı koymayı planlıyorsunuz. Adaylığınızı koymadan önce yapmanız gereken insanların sorunlarını bilmek ve onlara çözüm bulmak olmalıdır çünkü halk bir çözüm arar. Katılacağınız etkinliklerde sorunlardan ve çözümlerden bahsetmeniz konuşmayı ana hatlarıyla planlamanız gerekir çünkü bu sayede daha çok insanı ikna edebilirsiniz.

İşte bu düşünce yapısı emlak piyasası ile aynı şekilde işliyor. Sektöre girmek için ve işinizi genişletmek için hazırladığınız planların seçim kampanyası oluşturmaktan farkı yok. Bu yüzden başarı ve başarısızlığın arasında ki ince çizgi elinize aldığınız ve planınızı yazdığınız o kağıtta saklı. Örneğe geçerek bunu daha iyi bir şekilde açıklayalım.

BİR PAZARLAMA ÖRNEKLEMESİ SEÇİM KAMPANYALARI

Başarılı Örnekleri İnceleme

İlk olarak yapmanız gereken piyasada daha önce yapılmış ve başarılı olmuş stratejilere şöyle bir göz atmak. Bu yapılan stratejiler ne denli başarılı olmuş ve ne kadar insana ulaşmış bunun istatistiği tutmak olacak. Sizin de piyasaya girmek için bu başarılı kampanyaları iyi bir şekilde incelemeniz gerekir sonuçta bu kampanyalar insanlara ulaşmıştır ve sizin de amacınız insanlara ulaşmak onları etkileyerek ürün ve hizmetlerinizi satmak olacak eğer bu işi kendiniz yapmak istemiyorsanız sizin için yapacak bir danışman bulabilirsiniz.

Çevrimiçi Paylaşımlara Özen Gösterme

İnsanlar artık internetle, sosyal medyayla haşir neşir herkesin tek tek nabzını yoklamayacağınız için sosyal medya incelemeleri büyük önem taşıyor. İnsanlar neleri seviyor, nelerden hoşnut, neleri takip ediyor bu konuları bilmek kendi stratejinizi geliştirmenizde ve yapacağınız satışlarda fayda sağlayacaktır. Bu yüzden paylaşımlarınızı kaliteli ve ilgi çekici şekilde yapmalısınız.

Plan Kategorileri Belirleme

Bir kampanya hazırlıyorsanız şu başlıklar oldukça mühimdir.

Çevre Analizi: Rakipleriniz kimler ve onlar nasıl çalışmalara yürütüyor.

Hedef kitle: Sizin satış yapacağınız insanlar hangi yaş aralığında, gelir durumu neler, cinsiyetleri ya da etnik kökenleri ne? Bunların da bir listesini tutun.

Pazarlama Kanalları: Hangi kanallar aracılığı ile hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Yukarıda ki bilgiler aracılığı ile sizde emlak piyasasına rahatlıkla girebilir ve insanlara kolaylıkla satış yapabilirsiniz.

BİR PAZARLAMA ÖRNEKLEMESİ İÇİN SEÇİM KAMPANYALARI” için 894 yorum