EMLAK PAZARLAMADA BAŞARI İÇİN YEREL İÇERİK

Emlak pazarlamada başarı için yerel içerik üretmeniz gerekiyor. Emlak alanında eğer başarılı olmak istiyorsanız kesinlikle sosyal medya ya da web siteniz üzerinde yerel içerikler üretmeye yoğunlaşmak zorundasınız. Çünkü çevrimiçi arenada sizin karşınızda sizi ezip geçmek isteyen onlarca rakip olacak ve onları yenmenin tek yolu onlardan farklı olmak olacaktır. Sizlere bu yazımızda yerel içeriğin ne olduğunu ve nasıl yazılacağını anlatacağız. Şimdi öncelikle düşünmeliyiz ki ev ilanlarına bakmak isteyen İzmirli bir kişi arama motorunda nasıl bir arama yapar? “İzmir ev ilanları”. Bu aramayı yaptığında karşısına çıkacak olan onlarca emlak danışmanı ve emlak sitesi bulunacaktır. Eğer aramayı daha da spesifik hale getirip “İzmir Çiğli ev ilanları” yazarsa bu sefer Çiğli’de ev ilanı olan emlak danışmanları karşısına çıkacaktır. Umarım demek istediğimizi anlamışsınızdır.

Emlak pazarlamada başarı için yerel içerik

Emlak pazarlamada başarı için yerel içerik yolunda daha spesifik çalışmalar yapmalısınız. Kesinlikle nereyi hedeflediğinizi tam olarak bilmelisiniz. Arama motorlarında ev ilanı bakmak isteyen kişilerin neler yazdıklarını düşünüp araştırın. Hemen sonrasında o arama sorguları için 30 adet makale ve video oluşturun. Bu makaleler bilgi dolu olmalı ve müşteriye istediğini vermelidir. Ne kadar çok içeriği düzenli bir şekilde paylaşırsanız sektörde ve arama sorgusunda bir o kadar dominant hale gelirsiniz. Ne kadar dominant olursanız o kadar da kazanç elde edersiniz. Bizim sizlere bu konudaki tavsiyemiz en küçük halkada dominant olmayı başardıktan sonra daha geniş bir halkada dominant olmaya çalışmanızdır. Bu sayede başarıya uzun vadede ulaşıp çok güzel gelirler için yolunuzu açabilirsiniz.

Emlak pazarlamada başarı için yerel içerikler üretiyorsanız rakiplerinizi geçmek için kesinlikle yerel içerik yolunu en iyi şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yerel içeriklerinizin %20’sinde kendinizden bahsetmeniz gerekir. Çünkü insanlar kimi dinlediklerini bildiklerinde daha dikkatli ve ciddi bir şekilde dinlerler. Geri kalan %80’lik bölümde ise müşterilere istedikleri bilgiyi vermeli ve gerekirse ev ilanlarından örnekler göstermelisiniz. Onları video ve makalelerinizin sonunda e mail bültenlerinize davet edebilir ve potansiyel müşteri olma yolunu açabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim bilgilerinizi bilmeleri ve size kolayca ulaşabilmeleri asla unutulmaması gereken bir noktadır.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir