Online Satılık Listeleri Nasıl Daha Fazla Tık Alır?

Emlak piyasası internet ortamına taşınması ile hayatımıza büyük kolaylıklar sundu. Mesela artık tek tek sayfalar arasında arama yapmıyoruz. Bir tık ile bize uygun evleri ve online listeleri önümüze getirebiliyoruz.
Ancak satıcılar için sorun, binlerce emlak sitesi içerisinde, listelerin rekabet edecek kadar güçlü olması gerektiği. Bunun için yazımızdaki ipuçlarını değerlendirebilirsiniz. Böylece sitenizdeki Online Satılık Listeleri daha fazla görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Online Satılık Listeleri

Detayları Artırın

Birçok emlak satıcısı, güvenlik nedeniyle olabildiğince az detay vermekle yetinmektedirler. Hâlbuki satışı yapılmaya çalışılan herhangi bir ürün için bile önemli olan güvendir. Ne kadar az bilgi verilirse alıcı için ürünün ve satıcının güveni daha fazla şüphe uyandıracaktır. Sitenizdeki listelerinizde detayları oldukça çoğaltın ki insanlar size güvenebileceklerini bilsinler.

Mahalleyi Satmaya Çalışın

İnsanlar her zaman bir ev sahibi olmak için emlak almazlar. Yaşam şartları, komşuluk ilişkileri, konfor vb. detaylar da son derece önemlidir. Bu nedenle müşterilerinize mahallenin huzurundan, ulaşımdan, kısaca yaşam şartlarının yükseleceğinden bahsedin. Neden bu evi almaları gerektiği konusunda onları ikna etmeye çalışın.

İletişim Bilgilerini Gizlemeyin

Mevcut listelerinizde iletişim bilgilerinin eksiksiz bir şekilde yer almasını sağlayın. Potansiyel müşterilerin ev hakkında akıllarına takılan soruları sormaları böylece mümkün olacaktır. Müşterilerin, karşılarında konuyla alakalı danışabilecekleri birinin olduğunu bilmeleri onların size güven duymalarını sağlayacaktır.

Fotoğraf Seçimini İyi Yapın

Müşterilerin ilk işi görsellere bakmak olacaktır. Bu nedenle iyi çekilmiş fotoğraflar son derece önemlidir. Profesyonel değilseniz aynı açıdan birden fazla çekeceğiniz resimler içerisinden seçim yaparak evin görselini mutlaka online listenize ekleyin.

İlan Başlığını Yazarken Müşteri Gibi Düşünün

Müşterilerin listenizdeki içerik için hangi kelimeleri kullanacağını düşünün. Böylece arama yaparken sizi daha hızlı bulmalarını sağlayabilirsiniz. Müşteri gibi düşünmek, listelerinizin arama sonuçlarında yukarılara doğru gelmesini sağlamak için en önemli yollardan biridir.

Evdeki Değişimi Anlatın

Satmak istediğiniz ev yeni olmasa da evdeki bakımdan bahsetmek ve sıra dışı tasarımları ön planda tutmak müşteriler için dikkat çekici olabilir. İnsanların sorunsuz, bakımlı ve biraz da farklı tasarımlarla dolu bir eve daha dikkatli bakacaklarını unutmayın.

Azın Daha Çok Olduğunu Bilin

Müşteriler detay istese de gereksiz her detayın onları sıkacağını bilin. İnsanlar roman okumak için değil evin dikkat çekici özelliklerini bilmek için yazınızı okumaktadırlar. Bu nedenle dilbilgisine uygun ve oldukça kısa, ancak evin sıra dışı özelliklerini anlatan yazılar kaleme alın.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir