Hedefe Odaklı Emlak Pazarlama Kuralları Nelerdir?

Her oyunun bir kuralı vardır. Buna emlak pazarı da dâhildir. Potansiyel müşterilerin dikkatini ne kadar çekebilirseniz kendinizi ve şirketinizi o derece ileriye taşıyabileceksiniz. Unutmayın ki emlak pazarlama kuralları oyunun seyrini değiştirebilen ve müşterileri yönlendirebilen kurallardır. Biz, sizlerle paylaşmayı uygun gördüğümüz beş tanesinden bahsetmeye çalışacağız.

Emlak Pazarlama Kuralları
Emlak Pazarlama Kuralları

Müşterilerinizin Satın Alma Olaylarını İyi Takip Edin

İnsanlar cep telefonu alırken çok daha hızlı düşünebilir ve karar verebilirler. Ancak bir emlak için aynı süreç çok daha uzun bir süreye yayılabilir. Öncelikle düşünme aşaması ile başlayan ve ev sahibi olmaya kadar devam eden, aylarca da sürebilecek bir durumdan bahsetmekteyiz. Bu nedenle size başvuran insanlarla iyi bir şekilde etkileşimde kalmalı ve satın almaya kadarki her dönemde onların yanında olduğunuzu göstermelisiniz.

Kategorilerinize İlgi Çekici İçerikler Ekleyin

Müşteriler genellikle sorularına basit ancak ilgilerini çekecek cevaplar verildiğinde memnun olurlar. Bu nedenle onların aradığı kriterlere göre evleri kategoriler halinde sunarken dikkat çekici detaylar vermeyi unutmayın. İçeriklerinizin dikkat çekici olması, sizi biraz daha yakından tanıma isteğine neden olacaktır.

Otomatik Kampanya Uygulamalarından Yararlanın

Müşterilerinizin dikkatini çeken emlak türleri hakkında yapacağınız kampanyalar, onları size yaklaştıracaktır. Sizin için otomatik kampanya düzenleyen uygulamalardan da (Marketo gibi) faydalanabilirsiniz. Oluşturduğunuz değerli içerikleri bu şekilde müşterilere sunabilir ve birçok firmanın önüne geçebilirsiniz.

Kampanyaya Cevap Veren Müşterilere Daha Fazlasını Sunun

Yapmış olduğunuz kampanyaya dönüş yapan potansiyel müşterilere daha fazla bilgi vererek, onlara en uygun evi almaları için gayret ettiğinizi gösterin. Bu, emlak pazarlama kuralları arasında olmazsa olmaz güven duygusunu kazanmanızı sağlayacaktır.

Tek Strateji Kullanmayı Unutmayın

Emlak brokerı olarak yapılan hatalardan biri farklı alanlarda farklı stratejileri kullanmaktır. E-posta gönderiminde farklı, sosyal medyada farklı strateji kullanmak, patinaj yapmaya neden olmaktadır. Bu nedenle, pazarlama fikrinizi sunarken tek bir strateji üzerinden müşterilerinize ulaşmaya gayret gösterin.

Emlak pazarlama konusunda farklı davranışlara yönelmek, aykırı biri gibi davranmak bazen işe yarayabilir. Ancak unutmamak gerekir ki çoğu zaman kurallara uymak, ulaşmak istediğiniz hedefe giden en kestirme yoldur.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Hedefe Odaklı Emlak Pazarlama Kuralları Nelerdir?” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir