Gayrimenkul Satışı Gerçekleştirirken Yaşanan Gecikmelerde Yapılması Gerekenler

Müşterilerinize bir gayrimenkul satışı gerçekleştirirken eğer bir gecikme ya da yavaşlama yaşanırsa alıcı taraf homurdanmaya başlayacaktır. Bu durum piyasada neredeyse sürekli karşılaşılmaktadır. Ücreti veren kişi tabii ki karşılığını en kısa sürede almak isteyecektir. Bir emlak danışmanı bu durumda en sakin şekilde kalıp gayrimenkulü satılabilir halde tutmak zorundadır.

gayrimenkul satışı

Bir Şey Mükemmel Değilse Mükemmel Demeyin!

Gayrimenkulü satacak kişi için her zaman gayrimenkulü çok değerlidir. Bu değer paha biçilemezdir. Size burada düşecek olan tek şey ona gayrimenkulündeki hataları göstermek olacaktır. Eğer göstermezseniz ve sizde mükemmel olmayan bir şeye mükemmel gibi inanırsanız bu gayrimenkulü satamadığınızda isminizde karalanacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmak hiçbir emlakçının karşılaşmak istemediği bir durumdur. Eğer gayrimenkul bir ev ise ve bazı yerleri boya gerektiriyorsa hemen sahip ile konuşulmalı ve ev alınabilir hale getirilmelidir. Eğer bu yapılmazsa gayrimenkul elde kalabilir ve gelir kaybı yaşanabilir. Bu tarz boyama gibi negatif durumlardan her zaman kurtulmak gerekir.

Akıl Akıldan Üstündür!

Siz eğer bir evin salonu ile mutfağının birleştirilmesini destekliyorsanız bunu sahibe anlattığınızda sizi olumlu karşılamayacaktır. Ancak bir mimar ya da müteahhit ile sahibe uğradığınızda daha güvenilir olacağı için olumlu karşılamak zorunda kalacaktır. Mesela evin bahçesinde yemyeşil bir alan olması yerine bir miktar sermaye harcanarak havuz yapılırsa elde edilen kazançta aynı oranda kat ve kat artacaktır. Bu yüzden bilen kişilere danışmaktan ve gayrimenkul sahibi ile sıkı bir iletişimde olmaktan çekinmeyin.

İkna Etmek için Çok Uğraşmayın, Kanıtları Gösterin!

Bazen bir gayrimenkul satıcısına gayrimenkulün değerini söylediğinizde olumsuz bir bakış ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda saatlerde dil dökmenize ve neden böyle olduğunu anlatmanıza hiç gerek yok. Ev sahibi ile çevrede kısa bir tura çıkın ve etraftaki gayrimenkulleri göstererek neden kendi gayrimenkulüne böyle bir fiyat verdiğinizi anlatın. Gerekirse civardaki diğer benzer gayrimenkullerin fotoğrafları ile birlikte çeşitli somut kanıtları önüne serin. Unutmayın ki her gayrimenkul sahibi kendi malını çok değerli ve paha biçilemez görür. Bu yüzden onu ikna etme yollarını sürekli araştırın.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Gayrimenkul Satışı Gerçekleştirirken Yaşanan Gecikmelerde Yapılması Gerekenler” için 1 yorum

  1. gate.io Yanıtla

    I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir