GAYRİMENKUL DANIŞMANLARININ ÖNEM VERMESİ GEREKEN DETAYLAR

Gayrimenkul danışmanlarının danışmanlık yapmanın dışında iyi bir ilişki yöneticisi olması da gerekir. Gayrimenkul danışmanlarının önem vermesi gereken detaylar arasında müzakere kabiliyeti de önemli yer tutar. Doğru kelimelerle müşteri ile temasa geçmek, iki tarafa da kazanç sağlar. Markanızın birtakım değerleri olmalıdır ve gayrimenkul danışmanı olarak bu değerlere sadık kalmanız gerekir. Böylece tutarlı ve güvenilir bir danışman olarak anılırsınız. Kırmızı çizgilerinizi belirlemeniz, sizi prensip sahibi yapar. Prensipler ise kolay kolay hata yapmayacağınız, işinizi dürüstlük ve güvenilirlik sınırları dahilinde yapacağınız anlamına gelir. Müşterinize teklif sunarken de bir gayrimenkule fiyat biçerken de değerlerinizden ödün vermemelisiniz.

Gayrimenkul danışmanlarının önem vermesi gereken detaylar

Gayrimenkul danışmanı olarak işinize tutkuyla bağlı olmanız, piyasada sizi diğerlerinden bir adım öne çıkarır. Sözünüzün arkasında durabilmeniz ve müşterilerinize güven aşılayabilmeniz için özgüveninizi her zaman korumalısınız. Bunun için dönem dönem kendinize sorular yöneltip her şeyin yolunda olup olmadığını test edebilirsiniz. Kendinize prensiplerinizi hatırlatmanız ve bunları uygulayıp uygulamadığınızı düşünmeniz yeterlidir.

Başarılarınızı Müşteriler De Görmeli

Siz ne kadar başarılı olsanız, etik kurallar dahilinde davransanız da bir diğer önemli nokta bu yaptıklarınızı müşterilerinizin de görmesini sağlamaktır. Onlara yetkinliğinizi kanıtlamak için bilgilerinizi sunmalısınız. Bir gayrimenkulü tanıtırken, fiyat verirken veya karşı teklif sunarken gayrimenkul hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız, sizin kendinizden emin olduğunuzu da ispat eder. Detaylara vakıf olmak gayrimenkul danışmanına her zaman deneyim, olgunluk ve yetkinlik katar. Örneğin piyasayı güncel olarak takip etmek, konutun gerçek değerindeki artış ve azalışların bilincinde olmak, müzakere esnasında size avantaj sağlar. Mantıklı nedenlerinizi sunarak ara buluculuk konusunda başarıya ulaşmanıza, aynı şekilde müşteriyi de kolay ikna etmenize yarar. Hepsinden önemlisi bütün bu ön hazırlık ve yetenekler, sizin işten kazançlı çıkmanız için gereklidir.

Göreviniz müşterinizin istediği gayrimenkule ulaşmasını sağlamak veya müşterinizin gayrimenkulünün en kısa sürede satışını gerçekleştirmek olabilir. Ancak basit gibi görünse de bu görevlerin arkasında müşterilerinize yeni bir hayat ve fırsat sunma ihtimalinizin olduğunu da unutmamanız gerekir. Müşteri, yeni alacağı konut ile yeni bir hayata kavuşabilir ya da mükemmel bir yatırım fırsatını yakalayabilir. Dolayısıyla müşterilerin bunları sizin sayenizde elde edeceklerini bilmeleri gerekir. Bu hem sizi onore eder hem de müşterinizi memnun eder. Başarı, yeni iş fırsatları ve müşterileri beraberinde getirir. Gayrimenkul sektöründe iyi bir danışman olmak demek pozitif tutumu, güler yüzü, araştırmacı kimliği, özgüveni ve bilgi sahibi olmayı da gerektirir.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

GAYRİMENKUL DANIŞMANLARININ ÖNEM VERMESİ GEREKEN DETAYLAR” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir