Gayirmenkul Pazarlama Yöntemleri: Kapı Askıları !

Gayrimenkul pazarlama‘da etkili yöntemler arasında sosyal medya, el ilanları, afişler, web siteleri gibi yeni yöntemler olduğunu biliyoruz. Bunlar olmadan artık günümüzde hiçbir sektörde pazarlama yapmamız mümkün değil fakat eski yöntemleri de göz ardı etmek yanlış olur. Günümüzde hala eski ama geleneksel hale gelmiş yöntemler iş görüyor. Bunların başında ilk olarak kapı askıları geliyor fakat onu da kullanmanın bazı yöntem ve kuralları var.

Gayrimenkul pazarlama

Gayirmenkul Pazarlama’da Kapı Askıları Dağıtmak: Hedef Kitle ve Bölge

Hedef bölge ve kitleniz hakkında seçim yaptıktan sonra mahalle sakinlerine kapı askıları dağıtmak emlak pazarlamada etkili olacaktır. Bu pazarlama yöntemi ile mahalle sakinlerine özgüvenli olduğunuzu gösterebilir ve aynı zamanda dikkatlerini çekebilirsiniz. Mahalle sakinleri burada sizin için müşteri adayları olmasa da en azından çevresine veya aile bireylerine tavsiyelerde bulunabilir; sizler için başka potansiyel müşteriler getirebilir.

Ortak Çalışma: Kurumlar

Kapı askılarını hedeflediğiniz bölgedeki mahalle sakinlerine kendiniz dağıtmak istemiyor veya başka işletmelere fazladan para harcamak istemiyorsanız, belli başlı kurumlar ile anlaşarak bağış karşılığında kapı askılarınızı dağıtabileceklerini belirtebilirsiniz. Bu sayede emlak danışmanı olarak hem hayır işlemiş hem de sesinizi daha fazla insana duyurabilirsiniz.

Distribütörler: Her Ucuz Kalitesiz, Her Pahalı Kaliteli Değildir!

Kapı askılarınızı dağıtmak için sizlere teklif veren distribütörler arasında her ucuz teklif veren kalitesiz, her pahalı teklif veren kaliteli olacak diye bir kural yoktur. Fakat siz yine de ucuz teklif verenlere dikkat edin.  Eğer gerçekten piyasanın çok çok altında teklif veren olursa firmayı biraz araştırıp öyle karar verin. Sonra bir çöp kutusunda kapı askılarınızı görmek istemeyiz!

Aracınızda ve Üzerinizde Kapı Askılarınız Bulunsun

Gerek aracınızda gerekse üzerinizde her zaman bir miktar kapı askılarınız bulunsun. Olur da bir sokaktan, mahalleden geçerken eski bir ev görürsünüz, hemen bir adet bırakmayı unutmayın!

Kapı Askıları: İletişim Bilgileri

Emlak danışmanı olarak kapı askılarınızda mutlaka açıkça iletişim bilgileriniz olsun. Kim olduğunuz, adresiniz, telefon numaranız, web siteniz gibi bilgileri eklemeyi unutmayın. Potansiyel müşteriler sizi bulmakta güçlük çekmesin.

Uyarıcı Yazılar Kapı Askılarında Bulunsun

“Evini satmayı düşünürsen ben buradayım!” gibi yazılar, yani insanları harekete geçirici, güven veren ve tereddütte olan müşteri adayları için bu metinleri kapı askılarına eklemeyi unutma.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Gayirmenkul Pazarlama Yöntemleri: Kapı Askıları !” için 1 yorum

  1. gate io Yanıtla

    I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir