Emlak Sektöründe Veri Çalışmaları

Günümüzde çok yoğun talebin olduğu bir sektör haline gelen emlak sektörü artık tamamiyle insan ilişkileri çerçevesinde şekillenen bir sisteme sahiptir. Müşterilere karşı seçilen iletişim şekli ve bilgi aktarımının orijinalliği satın alma işlemi yapacak kişinin kararını büyük oranda etkilemektedir. Emlak sektörü artık ağırlıklı olarak danışman ve müşteri arasındaki ikili diyaloglar sonucunda verilen kararlara doğru bir yöne kaymaktayken, ticari gayrimenkul platformu ağırlıklı olarak rakamlar ve veriler çerçevesinde düzenlendiği ve iletişimin bu şekilde kurulduğu taktirde çok daha fazla talep görecektir.

Emlak Sektöründe Veri Çalışmaları

Günümüzde çeşitli verilerin artık çok kolay bir biçimde toplanması nedeniyle bilgilerin bir arada toplanarak karşıdaki kişiye çok net bir aktarım yapılması, hizmet kalitesinin oldukça ciddiye alındığının bir kanıtı olacaktır. Emlak danışmanlığı kategorisinde hizmet vererek emlak sektöründe veri çalışmaları çerçevesinde danışmanlık işi yapanlar her zaman bir adım önde olacaktır. Sektör içerisinde danışmanlık görevinde bulunan çalışanların ikili ilişkilerde güler yüz ve net bir anlatım stiline sahip olması her zaman için bünyesinde çalıştığı kuruluşa, buna bağlı olarak da kendisine avantajlar sağlayacaktır. Saha çalışmalarını maksimum düzeyde verimli bir biçimde gerçekleştiren danışmanın veri çalışmaları açısından da çeşitli kanıtlanabilir bilgilerle sunuma başlaması, karşıdaki potansiyel alıcıların her zaman için sunumdan daha fazla etkilenmesini sağlayacaktır.

Tanıtım ve pazarlama işlemini yapan danışmanlar, projeyi genel hatlarıyla anlatmasının ardından müşteri talep bilgileri, bulunduğu alanın bina satış fiyatı ortalamaları gibi çok kolay bir biçimde elde edebilecekleri malumatları sunumuna eklediği taktirde, zaten başarılı bir biçimde tamamlama ihtimalleri olduğu sunum planlamasını çok daha etkili bir biçimde tamamlayacaktır.

Veri ile Sunumun Artıları

Emlak sektöründe veri çalışmaları artık çok büyük avantajlar sağlayan bir zorunluluk halini aldı. Bu çalışmalar sayesinde danışmanlar hedefledikleri satışları net ve güçlü bir sunum ile yaparak kolaylaştırabilmektedir. Bu çalışmaları yapan danışmanlar kendilerine bir farklılık katacağı için diğer birçok rakibinin arasından sıyrılarak dikkat çekmeyi başarır. Piyasa bilgisi de dahil olmak üzere birçok farklı bilgiyi net rakamlar ile sunarak satış yapmak isteyen bir danışmanın şansı çok daha fazla yükselmektedir.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Sektöründe Veri Çalışmaları” için 1 yorum

  1. gate io startup Yanıtla

    Thank you very much for sharing. Your article was very helpful for me to build a paper on gate.io. After reading your article, I think the idea is very good and the creative techniques are also very innovative. However, I have some different opinions, and I will continue to follow your reply.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir