Emlak Sektöründe Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalı?

Emlak Sektöründe Sosyal Medya da artık büyük bir potansiyel müşteri aracı haline geldi. Uzmanlara göre, bir firma sosyal medyada varlık gösterebildiği oranda yükselebiliyor. Bu tanı gerçek hayatta da doğrulanabilmekte. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanarak müşterileri ile iletişim kurabilen şirketler diğerlerinin hep bir adım önünde yer almakta.

Aynı faaliyetleri gösteren ve mali açıdan aynı olan iki firmadan sosyal medyayı kullanan, diğer firmaya nazaran önde olmayı başaracaktır. Hatta küçük çaplı şirketlerin büyük şirketler ile rekabet edebildiği tek alan sosyal medya platformlarıdır.

Emlak brokerı olmak isteyen biri için son derece önemli hale gelen medya hesabını açarken ve içerik yerleştirirken dikkat edilmesi gereken incelikler bulunmaktadır. Yazımızda bu incelikleri bulabilecek ve siz de büyük firmalar ile rekabet eder hale gelebileceksiniz.

Emlak Sektöründe Sosyal Medya

Kısa Vadede Yerel Bölge Planı

Çok uzak mesafedeki insanlara ulaşma arzusu süze ne kazandıracaktır? Onlarla birebir görüşme yapamadan bir evi satabilecek misiniz? Bu soruların genelde cevabı olumsuz olmaktadır. Bu nedenle size kısa vadede müşteri kazandırabilecek yerel bölge ile başlamalısınız. Hesabınızı oluştururken yerel bölgenizdeki insanların dikkatini çekecek şekilde hareket edin.

Fayda Odaklı Olun

Emlak brokerı olarak öne çıkmak istiyorsanız, insanlara yalnızca satıştan bahsetmeyin. Onlara yardımcı olmak istediğinizi gösterin. Satış öncesi ve sonrasında size ulaşabileceklerini bilmeleri size güvenmelerini sağlayacaktır.

Sosyal medya ayağını bu konuda kullanabilirsiniz. Vergi hatırlatmaları yapabilir, taşınacak kişilere ipuçları verebilirsiniz. Ayrıca bir evi teslim ederken nelere dikkat etmelerini belirtmek sizin müşterilerin aklında kalmanızı sağlayacaktır.

Hesaplarınızı Güncel Tutun

Bunu söylemekteki amacımız devamlı içerik üretmeniz değildir. İyi bir broker olsanız da iyi bir yazı kaleme alamayabilirsiniz. Gündemi takip etmek, iyi yazabilmek için yeterli olmayabilir. Ayrıca günlük koşuşturma içerisinde yazmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Ancak belirli dönemlerde sosyal medya hesaplarınızdaki yazıları yeniden düzenleyebilir, pazarlama fikirlerinize göre güncelleyebilirsiniz.

Planlı Olun Ve Fazla Dağılmayın

Yazabiliyorsanız sosyal medya için planlı olarak içerik üretebilirsiniz. Ayrıca bütün platformları kullanmak yerine iki veya üç tanesine odaklanmak size başarı getirebilir. Bugün için söylemek gerekirse Facebook ve Instagram, bu iş için biçilmiş kaftan gibi durmakta. Enerjinizi bu iki sosyal medya ağlarında kullanabilirsiniz.

Gerçek Takipçiye Ulaşmaya Çalışın

Medya kullanıcıları iki türlüdür. Biri, gerçek takipçiye ulaşmak ister, diğeri geçici ve sahte takipçiler ile kendini avutur. Sizin amacınız gerçek ve potansiyel müşteriye ulaşmaktır. Bu nedenle sahte takipçi oyunlarına sakın başvurmayın. Unutmayın ki sahte hesaplarla iletişim kurmanız mümkün değildir ve bu tür hesaplara para yatırmakla amacınıza ulaşamazsınız.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Sektöründe Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalı?” için 3 yorum

  1. gate.io Yanıtla

    I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir