Emlak Sektöründe Müşteri Kazanmak İçin Doğru İçerik Yönetimi

Müşteriler ile kurulacak doğru ve etkili bir iletişimin yolu kendinizi doğru ifade etmenizden geçer. İşinin ehli bir emlak brokarı, namıdiğer danışman için müşteriler çok önemlidir. Özellikle de potansiyel emlak sektöründe müşteri adayları. Dolayısıyla müşterileri yakalamak için yapılması gerekenler arasında basit ama etkili bir slogan yer alır. Çünkü slogan kendinizi kısa yoldan anlatabileceğiniz en güçlü araçtır. Hatta bunu iki kelimeyle yapmayı başarıyorsanız sizden güçlüsü yoktur. Ama yanlış adımlar atmanız, bu pazarda alt sıralara düşmeniz anlamına gelir. Peki içerik hazırlanırken nelere dikkat edilir?

emlak sektöründe müşteri

Anlattığınız Hikâyeye Önce Kendiniz İnanın

Lider firmaların sloganları, altı boş kelimelerden ibaret değildir. Kendilerine bir hikâye yaratır, bu hikâyeye inanır ve müşterilerini de inandırmaya çalışırlar. Müşteriler, bu hikâyede kendilerini konumlandırabilirler ve böylece firma ile birlikte yürümeye karar verirler. Kendinizi anlatacak cümlelerin arka arkaya sıralanması için yapmacıklığı bir kenara bırakmalı ve samimiyetin kapılarını ardına kadar açmalısınız. Ortaya çıkan sonucu bir taslak olarak düşünebilirsiniz. Bunun parlatılması için emin ellere bırakılması gerekir. Böylece en etkili sonuca ulaşabilirsiniz. Siz öne çıkarmak istediğiniz ana noktaları çizin, uzman eller onları birleştirecektir.

SEO Kurallarına Uygun Olmalı

Hazırlanan içeriğin SEO kuralları doğrultusunda hazırlanması okuyucunun ona kolay erişmesini sağlar. Bir yazının SEO kurallarına uygun olması, yazının yalın ve anlaşılır olduğu anlamını taşır. Basit cümlelerle, kafa karıştırmadan ve anahtar kelimeler kullanarak oluşturacağınız içerik, arama motorunda üst sıralara çıkacaktır. Ancak okunurluğu güç, dağınık bir yazı kendisine asla alıcı bulamayacaktır.

Yol Haritası Hazırlayın

Aklınıza bir fikir geldi, o fikri takip edip bir hikâye kurdunuz. Unutmamanız gereken, fikrinizin gerçek hayatta karşılığının olmayabileceğidir. Dolayısıyla sizi okuyacak olan kişilerin talep ve gereksinimlerine yönelik hazırlayacağınız içerikler yüksek ilgi görecektir. Örneğin iş hayatının henüz başında birisi, gayrimenkullere ilgi göstermeyecektir. Doğru bir içerik hazırlamak için seslendiğiniz kitleyi iyi tanımanız gerekir. Bunun için de yine bir profesyonel ile iletişime geçebilir ve kaybolmayacağınız bir yol haritasını birlikte hazırlayabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin ihtiyacını tespit ettikten ve bunu gidermeye yönelik kaliteli, çözüm odaklı içerikler hazırladıktan sonra fikriniz karşılığını bulur.

İçeriğinizi Doğru Yönetin

Müşterilerin sizi samimi bulmasını sağlayacak bir içerik oluşturduktan sonra bunu sitenizde paylaştınız veya bloğunuza yüklediniz. Peki sonra? İşin burada bittiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İnternet gibi uçsuz bucaksız bir dijital mecrada yazdığınız içerik ufak bir toz bulutu sadece. Bunu parlatmanız ve öne çıkarmanız için sosyal mecraları etkili bir şekilde kullanmayı bilmeniz lazım. Bu hem okunmanızı hem de daha çok takipçi kazanmanızı sağlar. İşe ufak bütçeler ayırarak yapabileceğiniz reklam kampanyaları ile başlayabilirsiniz. Sitenizin veya bloğunuzun sosyal ortamlarda dönen reklamları güncel kalmanızı sağladığı gibi farklı kesimden insana ulaşmanıza da yardımcı olur. Tanınırlığınız arttığında takipçiler zaten kendileri gelecektir. Reklam süresince siz başkalarına ulaşırken sitenizde aynı içeriklerin duruyor olması elbette kötü görüntü sergiler. Dolayısıyla bir yandan üretim devam etmeli, insanlar her girdiğinde yeni ve özgün içeriklerle karşılaşmalıdır. Tüm bunları yapmak veya bir adım atmak için kendinizi hazır hissetmiyorsanız bir uzmana danışmanızın vakti geldi demektir.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Sektöründe Müşteri Kazanmak İçin Doğru İçerik Yönetimi” için 6 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir