EMLAK PİYASASINDA ÖNE ÇIKMAK İÇİN BİRKAÇ TAKTİK

Emlak piyasasında çalışıyorsunuz ve rakipleriniz ile mücadele edip doğru yere mi gelmek istiyorsunuz? Emlak kariyeriniz boyunca eğer bir şeyler başarabilmek ve yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız kesinlikle pazarlama yeteneğinizi geliştirmeniz gerekiyor. Çünkü rakip firmalarınızın ve onlarca insanın arasında sizin reklamlarınızın öne çıkması gerekmektedir. Şimdi sizlere emlak piyasasında öne çıkmak için birkaç taktik sunacağız.

emlak piyasasında öne çıkmak

Doğru Hedef Seçiminizi Yapın

Size bir örnek vermek istiyorum. Sizden ayna satmanız isteniyor. Siz bunu körlerin bulunduğu bir çarşıda mı satmaya çalışırsınız yoksa gözü gören insanların bulunduğu bir yerde mi? İşte aynı şey emlak piyasasında da vardır. Eğer doğru hedef kitlesini bulamazsanız yaptığınız tüm reklamlar ve stratejiler boşa gidecektir. Her zaman yapacağınız kitleyi en doğru şekilde belirleyip, gayrimenkul uzmanlarından bilgi almanız tavsiye edilmektedir. Her zaman hedef kitlenizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Pazarlama metninize öyle bir mesaj yazmalısınız ki hedef kitlenizin direkt olarak ihtiyacını gidermelisiniz.

Aynı zamanda doğru hedef seçiminde her zaman hedeflenen kitlenin büyüklüğü de önemlidir. Çok büyük bir kitle için binlerce broşür dağıtmak mı isterdiniz yoksa alıcı gözüyle bakan az kişiye mi dağıtmak isterdiniz. Her zaman aklınıza bu iki soru gelsin ve ona göre kitle seçiminizi yapın.

Zorlayan Teklifler

Her zaman yazdığınız bir pazarlama metnine karşı tarafı cezbeden bir teklif yerleştirin. Bu teklifin sonuçlarını düzenli olarak kontrol altında tutun. Sadece resim ve pazarlama metninden oluşan bir reklam, sokak kenarına asılmış bir kâğıt parçasından daha değersizdir. Hedef kitlenin ihtiyaçlarını sürekli göz önünde tutun ve onların isteklerini canlandırın. Bu teklifinizi sunduktan sonra kesinlikle devamında size ulaşabilecekleri bir iletişim adresini bırakmanız gerekmektedir.

Doğru Araç Seçimini Yapın

Reklamınızı yapmadan önce hangi araçları kullanarak bu reklamı yayacağınızı kesinlikle planlamalısınız. Son zamanlarda reklam araçları çok fazla şekillendi. İnternetten Adwords gibi alanlardan reklamlar veriliyordu ancak reklam engelleyiciler bu durumu da aksatmış bulunmakta. Bu yüzden sosyal medyada, Blog sitelerinde ve forumlarda reklamlar yapılmalıdır. Eğer online ortamı kullanmak istemiyorsanız tavsiyemiz televizyon ve radyo ortamlarıdır.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

EMLAK PİYASASINDA ÖNE ÇIKMAK İÇİN BİRKAÇ TAKTİK” için 3 yorum

  1. gate io hangi ülkenin Yanıtla

    I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

  2. gate io Yanıtla

    I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir