EMLAK PAZARLAMASINDA DAMLA E-POSTA YÖNTEMİ

Damla e-posta yöntemini henüz duymayanlar, pazarlama alanındaki etkisini de haliyle bilmez. Emlak pazarlamasında damla e-posta yöntemi ileriki yılların trendi olmaya aday. Bunu ne kadar erken öğrenip uygularsanız sağlayacağınız kazanç da o kadar fazla olacaktır.

EMLAK PAZARLAMASINDA DAMLA E-POSTA YÖNTEMİ

Emlak Pazarlamasında Damla E-Posta Yöntemi Nedir?

Veri tabanınızda bulunan potansiyel müşteri sayısı önemli değil, önemli olan onları güncel haberlerle meşgul edebilmeniz. Sonuçta siz attığınız adımları ve gelişmeleri, ekonomik dalgalanmaların emlak piyasasına etkilerini müşterilerinizle paylaşmıyorsanız size ilgi göstermelerini de bekleyemezseniz. E-posta gibi iki saniyelik bir yöntem sayesinde müşterilerinizi sürekli besleyebilirsiniz.

Müşterilerinize göndereceğiniz içeriklerin etkili başlıklara sahip olması, merak uyandırması ve anlaşılır cümlelerden oluşması önemli. Hatta dijital dünyada artık görsellik, yazınsaldan çok fazla rağbet görüyor. Atacağınız maillere görsel içerikler ve videolar da ekleyip onları zenginleştirebilirsiniz. Peki damla e-posta yöntemi bu işin neresinde?

Elinizdeki müşterilerin profiline ve gereksinimlerine uygun oluşturacağınız içerikler, damla e-posta yönteminin temelini oluşturur. Müşteriye özel içerik hazırlamak için tabii ki onu yakından tanımak, ilgi alanlarını bilmek ve dikkatini neyin çekeceğini saptamak gerekir. Bunun için sosyal medya hesaplarına göz atmayı deneyebilirsiniz. Ona özgü hazırlamış olduğunuz içerik sayesinde size geri dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz. Geri dönmese bile düzenli olarak attığınız ve her defasında içeriğin kalitesini yükselttiğiniz e-postalar, müşterinin aklında yer etmenize yarar.

Damla E-Posta Yöntemini Kimler Kullanmalı?

E-posta yönteminin kazanç sağladığını düşünen herkes bu yöntemi kullanmalıdır ki veriler, damla e-posta yöntemi ile danışmanların yeni müşteri kazandığını ortaya koymuştur. Artık cep telefonlarıyla yaşanan bir çağın içindeyiz ve elektronik içerikler de bu çağın bir gereği. İnsanlar telefonlarından maillerini daha düzenli kontrol ettikleri ve gelen mailden anında haberdar oldukları için sizi görme ihtimalleri de daha yüksek.

Bu özgür dijital alanda üretimde sınır yok. Müşterinin ilgisini çekmek için her türlü yönteme başvurabilir, gerekirse sesli içerikler hazırlayabilirsiniz.

Damla E-Posta Nasıl Uygulanır?

Müşterilerinizin veya sizinle çalışma ihtimali olan potansiyel müşterilerinizin ilgi alanını belirleyerek işe başlamanız gerekir. Sizden ne gibi bilgiler almak isteyebileceklerini saptayın. Çünkü bu bilgiler, oluşturacağınız içeriğin temeli olacak. Eğer çok çocuğu olan bir aile müşteriniz ise ve bu tür ailelere ev satmada başarılıysanız onlara yönelik içerik oluşturabilirsiniz. Örneğin okullara yakın evleri tespit eder ve müşteriye bunları tanıtmaya yönelik bir mail atarsınız.

Damla E-Posta Yöntemi Serilerden Oluşur

Damla e-posta yönteminin bir kereye mahsus olmadığını tekrar hatırlatalım. Müşteri kazanmak için ısrarcı olmanız ve kendinizi sürekli hatırlatmanız gerekir. Örneğin dört adet mail hazırlayabilir ve bu dört maili dört gün arayla gönderebilirsiniz. Aslında göndereceğiniz aralığa kendinizin karar vermesi gerekir. Bir müşterinize sizi ve yaptığınız işin kalitesini anlatan bir e-posta gönderdiyseniz bir sonraki mailde elinizdeki satılık evleri gösteren üç boyutlu bir video çalışması atabilirsiniz. Ya da üçüncü mailde piyasa durumundan kısaca bahsedip maili görsellere süsleyebilir ve rehber niteliğinde içerikler oluşturabilirsiniz. Bunu dört maillik bir seri olarak düşünürsek, son mailde de sitenizde yayınlanan faydalı yazılara ulaşmalarını sağlayacak linklerle mailler hazırlayabilir, tek tıkla sizi aramalarını veya sayfanıza girmelerini sağlayacak butonlar yaratabilirsiniz.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

EMLAK PAZARLAMASINDA DAMLA E-POSTA YÖNTEMİ” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir