EMLAK PAZARLAMA VE VİDEOLARIN ÖNEMİ

Emlak pazarlama ve videoların önemi hakkında bazı araştırmalar yapıyorsanız bilmeniz gereken çok önemli şeylerden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere bu devirde artık müşteriler firmanıza ziyarete gelmeden önce sizler hakkında onlarca araştırma yapıyor ve yaptıklarınızı öğrenmek istiyorlar. Bunun için web ortamını kullanan müşterilerinize en doğru bilgileri sunmak için kendi firmanızın sosyal medya hesaplarını ve sitesini öneriyor olabilirsiniz. Ancak çok önemli bir şeyi acaba atlıyor musunuz? Videoları! Videolar dünya üzerinde en çok kullanılan pazarlama stratejilerinden birisidir. Sizlere bu yazıda videoları nasıl firmanızın yararına kullanabileceğinizi ve satışlarınızı 5-10 kat nasıl artırabileceğinizi anlatacağız.

Emlak pazarlama ve videoların önemi

Emlak pazarlama ve videoların önemini bilen emlak danışmanı sayısı sektörde neredeyse yok denecek kadar az. En kısa süre içinde videolara önem vermeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü bir müşteri sitenize girdiğinde onlarca satırlık bir yazıyı mı okumak ister yoksa sizinle yüz yüze konuşmuş gibi olduğu bir videoyu izlemek mi ister? İyi düşünün ve ona göre kararınızı verin. Eğer sitenizde bir giriş videosu koyup yaptıklarınızı anlattığınız bir video hazırlarsanız müşterileriniz size daha çok ilgi duyacaktır. Eğer sitenizin hakkınızda kısmına onlarca satırlık biyografi yazmak yerine 5 dakikalık bir video ile birlikte kısa bir metin bırakırsanız daha yararlı olacaktır. Bu tarz küçük değişiklikler hem kullanıcıların sitenizde daha uzun süre kalmalarını sağlayacak hem de sitenizin arama sonuçlarında daha yukarılarda görünmelerini sağlayacaktır.

Emlak pazarlama ve videoların önemi hakkında birkaç şey daha söylemek istiyoruz. Müşterilerinizin ne görmek istediğini her zaman iyi düşünün. Eğer onlara satın alacakları evi gösteren bir video hazırlarsanız onları büyük bir yükten kurtarabilirsiniz. Çünkü müşteri evi görmeye gelmek zorunda kalmaz. Hatta işleri daha da büyütüp 360 derece kamerayla hazırlanmış bir video yapın ve onların etrafı görmelerine izin verin. Dolapların içlerini açabilir, arkalarını gösterebilir ve değişik bir tecrübe edinmelerini sağlayabilirsiniz. Sakın sadece evi gösterip videoyu sonlandırmayın. Aynı zamanda evin etrafındaki parkları, marketleri vs. göstermeyi de deneyin. Çünkü müşteriler ev satın aldıklarında sadece evi satın almazlar etrafındaki marketleri ve parkları da satın alırlar.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

EMLAK PAZARLAMA VE VİDEOLARIN ÖNEMİ” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir