Emlak Pazarlama Profesyonellerinin Önüne Geçmeye Ne Dersiniz?

Emlak pazarlama sektöründe profesyoneller, potansiyel müşterilerine devamlı mesajlar göndermektedirler. Bu mesajlar içerisinde sizin mesajlarınızın öne çıkması için neler yapabilirsiniz? Yazımızda vereceğimizi ipuçları ile bunu başarabilirsiniz. Diğer pazarlamacıların yaptıkları yanlışları değerlendirerek onların kayıplarını kazanca dönüştürebilirsiniz. Leo Cherne bunu şöyle ifade etmektedir:

“İş dünyasının kendine has bir mekanizması vardır. Bir yöneticinin hataları, rakiplerinin servetine dönüşür.

Emlak Pazarlama Profesyonellerinin Önüne Geçmeye Ne Dersiniz?

Pazar Seçimine Dikkat Edin

Pazarlama şirketleri attıkları mesajların birçoğunu müşterilerin isteğini dikkate almadan atmaktadırlar. Bu durum, et sevmeyen bir kimseye et lokantası tarif etmekle eşdeğerdir. Öne çıkmak istiyorsanız potansiyel müşterilerinizin isteklerine göre, onların dikkatini çekecek mesajlar atın. Liste ve mesajlarınızın doğru kişilere ulaştığından emin olmayı ihmal etmeyin. Ayrıca hedef kitlenizi daha küçük çapta oluşturun. Büyük kitleler her zaman başarılı olmayabilir.

Teklifleriniz Zorlayıcı Olsun

Pazarlama mesajlarınız için bir amaç belirleyebilmeli ve insanların sizi seçmeleri için onları zorlayacak teklifler sunabilmelisiniz. Onların ‘Evet’ cevabını aldıktan sonra da size ulaşabilecekleri telefon, web site, e-posta vb. bilgileri mutlaka belirtmelisiniz. Online reklamlar için bu bilgilerin son derece önemli olduğunu unutmayın.

Araç Seçiminize Dikkat Edin

Online reklam araçları son yıllarda geleneksek yöntemlerin önüne geçmiş durumda. Ancak reklam engelleme uygulamaları nedeniyle müşterilere ulaşma imkânı kısıtlanabilmekte. Bu nedenle günümüzde en etkili reklam aracı radyo ve televizyon programları.

Radyo programı sürücüler için, televizyon reklamları ise evdekiler için önemli birer reklam aracı. Bu programların önemli olmasının nedeni, hedef kitlenin reklam çıktığında değiştirmeyecekleri cinsten olmalarından kaynaklanır. İzlenen her reklamın zihinlerde mutlaka yer edeceğini unutmayın.

En etkili araçların arasında web site ve bloglar da yer almaktadır. Son yıllarda sosyal medya da şirketler için önemli tanıtım araçları arasında yer almaya başlamıştır. Emlak pazarlama konusunda öne çıkmak için bu platformu da etkili şekilde kullanabilirsiniz. Böylece müşterileriniz sizin etkin ve aktif olduğunuzu görerek size güven duymasını sağlayabilirsiniz.

Geleneksel araçlar çok fazla dikkat çekmese de interneti fazla kullanmayan müşteriler için hala etkili olabilmektedir. Posta yoluyla gönderilen broşür ve posta kartları, potansiyel müşterileriniz dikkatini çekebilir.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Pazarlama Profesyonellerinin Önüne Geçmeye Ne Dersiniz?” için 450 yorum

  1. gate io nasıl kullanılır Yanıtla

    I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir