EMLAK PAZARLAMA İLE İLİŞKİSEL PAZARLAMA

Eğer Denizli’de emlak pazarlama yapıyorsanız kendinizi müşterilerin yerine koyun ve sizden bir emlak satın alırlar mıydı diye düşünün. Bunun cevabını sürekli sorgulayın. Sizlere bu yazıda müşteriler ile aranızda kurmanız gereken ilişkiyi anlatıp daha çok satış için nasıl ilişkisel pazarlama yapacağınızı göstereceğiz. Öncelikle düşünmeniz gerekiyor ki bir müşteri ne ister? En önemlisi güvenilir bir emlak danışmanı. Bir insana güvenmek çok zordur ve bunun için kesin deliller gösterilmesi gerekir. Eğer müşterinize emlak hakkında tüm detayları kesin olarak veriyor ve birçok şey vaat ediyorsanız güven köprüleri yavaş yavaş kuruluyor demektir. Emlak satımını gerçekleştirdikten sonra hala daha müşteri ile iletişimi koparmıyorsanız artık gerçek ve düzenli bir müşteri elde etmiş olacaksınız.

emlak pazarlama

Denizli’de emlak pazarlama sektöründe ilişkisel pazarlama yapıyorsanız güvenden başka dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise müşterilerin sorularına hızlı bir şekilde geri dönüşler vermek olacaktır. Çünkü bir müşteri her zaman hızlı bir şekilde sorularına cevap bulmak ister. Eğer size sosyal medyadan ya da web sitenizden sorduğu bir soruyu 10 saat kadar geç bir sürede cevaplıyorsanız çoktan müşteriyi kaybetmiş bile olabilirsiniz. Bu 10 saat rakiplerinizin sizden müşteri çalması için izinli olduğu bir süredir. Onlara daha fazla ne kadar süre verebilirsiniz ki? Her zaman en hızlı şekilde yanıtlamaya, gerekirse hızlı yanıt programları kullanmaya özen gösteriniz.

Denizli’de emlak pazarlama yapıyor ve ilişkisel pazarlamanın önemini kavramak istiyorsanız son olarak dikkat etmeniz gereken şey dürüst olmaktır. Eğer müşterinize karşı dürüst olmazsanız dürüst olmayı beceren rakipleriniz sizin satamadığınız Emlakları satacaktır. Müşterinin duymak isteyeceği şeyleri değil duyması gereken şeyleri her zaman söylemeye çalışın. Eğer emlağın bir problemi varsa hiçbir şekilde bunu sakınmayın ve açık bir şekilde müşteriye belirtin. Bu size kısa vadede kötü sonuçlar doğurabilecek gibi gelebilir ancak uzun vadede kesinlikle hem güvenilir hem de dürüst bir emlak danışmanı konumuna getirecektir. Ki zaten biz emlak danışmanlarının da en çok istediği şey bu değil midir? İlişkisel pazarlamanın emlak satışlarındaki etkisini umarım bu yazımızda görebilmişsinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir