DİJİTAL PAZARLAMA VE DİJİTAL PAZARLAMADA YAPILAN HATALAR

Teknoloji konularında kafaların karışması gayet normal. Günlük hayatımızda kullandığımız birçok uygulama, birçok teknolojik alet var. Bu araçların hangisinin ne iş yaptığını, hangisinin pozitif etki yaratacağını saptamak için bir hayli zaman gerekiyor.

Teknolojiyi göz ardı etmek bu tür durumlarda kabul edilen bir davranış değildir. Satış piyasasında işler eskisi gibi işlemiyor. Bu yüzden de çevrimiçi platformlarını kullanmanız bir hayli önem taşıyor. Çünkü, müşterilerin %92’den fazlası satın alacağı konutlar hakkında önceden web ortamında bir araştırma yapıyor.  Müşteriler arama yaptırdığı zaman algoritmalardaki optimizasyon çalışmalar sonucunda sizin ve markanızın öne çıkması önem taşıyor.

Dijital pazarlamanın önemini kavramanız son derece önemli. Bazı basit hatalar var. Bu hatalar yüzünden para ve müşteri kaybı çok artıyor.

DİJİTAL PAZARLAMA VE DİJİTAL PAZARLAMADA YAPILAN HATALAR

 

Zayıf İçerik

Müşteriler sizin ne kadar satış danışmanı olarak bilirse o kadar iyi. Fakat yapılan en büyük hatalardan birisini yapıyorsanız sonuç kötü. Sürekli satılmak istenilen konutların fotoğraflarını paylaşmak size bir fayda sağlamaz üstüne üstlük müşterileri kaçırarak zarara uğramanıza neden olur. Paylaşılan içerikler satış yapılmak istenen gayrimenkuller değil sizi takip edenlerle ilgili olmalı.

Video

Video yapmak çoğu danışman için korkutucu bir seçenek olarak görünür. Şunu bilmeleri gerekir ki içeriklerinizde hiç video kullanmazsanız en büyük hatayı yapmış olursunuz. Zor olarak bilinen video çekmek aslında çok daha kolay bir iştir. Cebiniz de bulunan cep telefonlarını bu bağlamda kullanabilirsiniz.  Kaliteli bir paylaşım yapmanıza gerek yok burada ki önemli etkenin gerçek, güvenilir ve özgün olduğunun farkına varmanız yeterli.

Etkileşim Azlığı

Çevrimiçi ortamlarda gerçek hayatta olduğu için insan toplulukları yer alıyor. Eğer müşterilerinizle bu tarz platformlar üzerinden bağlantı kurmak istiyorsanız onlarla durmadan iletişim halinde olmalısınız.  Kurulan iletişim ise baştan savma olmaması gerekiyor.

Müşterilerinizle ne kadar çok etkileşim haline girerseniz sosyal medya platformlarında oluşturulan algoritmalar sizi bir anda daha üst sıraya taşır. Bu da sizin daha başka müşterilerle iletişime geçmeniz, onların sizi bulması daha kolay hale geliyor. Dijital pazarlama ne kadar zor olsa da sonucu görünce mutlu olacağınızdan eminiz.

DİJİTAL PAZARLAMA VE DİJİTAL PAZARLAMADA YAPILAN HATALAR” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir