Video Mesaj Yolu ile Pazarlamanızı Etkili Hale Getirin

Video olarak çekilen içeriklerin gayrimenkul satışı içerisinde yeri oldukça büyük hale geldi. Nasıl ki video ile çekilen ve yayınlanan oyunlara ilgi büyükse, video ile çekilen gayrimenkullere de ilgi büyük olur. Son zamanlar da danışmanların video içerisinde görünmek istememesi nedeniyle pek çekilmediği gözleniyor. Bunun yanı sıra montaj konusunda başarısız olacaklarını düşündükleri için video ile evi tanıtma, satma konularına girdikleri söylenemez.

Video Mesaj Yolu ile Pazarlamanızı Etkili Hale Getirin
Video Mesaj Yolu ile Pazarlamanızı Etkili Hale Getirin

 

Alıcı Müşteri

Gayrimenkul sahibi olarak bunu satmak istiyorsunuz. Bunun için de bir yardımcıya, danışmana ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu danışmanın size her hafta güncel olarak yazı mı göndermesini mi istersiniz yoksa video paylaşımı mı istersiniz? Çoğu kişi video olayını pek doğru bulmuyor fakat bunu video işiyle yapan müşterilere sorsalar sonuç ne olur dersiniz?

Video mesaj ile işlerini yürüten müşterilerin geri dönüşleri diğer müşterilere oranla çok daha pozitif oluyor.  Video çekmenin zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey elinize bir telefon almak ve çekime başlamak olacaktır.  Bazen Tripod gibi bir araca ihtiyaç duyacaksınız. Bu sizi korkutmasın kolayca ulaşılabilecek bir araçtır. Bunun dışında e mailden paylaşım yapmak için uygulamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Montaj yapmanıza gerek kalmaz. Bu amatörce hazırlanmış videolar sayesinde müşteri ile olan samimiyetiniz artacak. Çünkü, müşteri sizin sesinizi duymuş olacak,  yüzünüzü görmüş olacaktır. Bu size bir artı kazandırır. Artık karşı tarafa bir samimiyet duygusu göndermiş olursunuz.

 

Video Mesaj ile Fark Yaratın

Alıcı ve Satıcı arasında video ile bir sözleşme süreci olarak open house etkinliği düzenleyebilirsiniz. Karşı tarafa konut ile ilgili bilgiler verebilir onunda düşüncelerini video mesaj ile öğrenebilirsiniz.  Piyasa değerlerini karşılaştırıp, analiz yapabilirsiniz.  Hatta kişisel konular hakkında konuşabilirsiniz. Video mesajlar, müşterinin heyecanını arttırır ve ilişkinizi en üst seviyeye çıkarmaya yarar.

Video mesaj ile rakipleriniz arasından hızlıca kurtulabilir, kendinize özgün farklılık oluşturabilirsiniz. Diğer şirketlere göre müşterilinize  pozitif etkiler bırakabilirsiniz. Bu sayede diğer şirketler sizden altta kalmış olacaktır. Müşteriler bundan sonraki gayrimenkul alışlarında  sizi tercih etmeye çalışacaklardır. Hatta başka müşterilere sizi tavsiye edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir