Video Kullanımının Emlak Pazarlama Üzerindeki Etkileri

Video paylaşım sitelerine olan rağbetin artması ve herhangi bir konuyla ilgili video bloglar şeklinde yapılan paylaşımların da ulaşabildiği insan sayısının her geçen gün artmasıyla birlikte, tanıtım videolarının çekimi kaçınılmaz bir gerçek haline geldi. Emlak piyasası da pazarlama politikaları içerisinde videolardan yararlanan sektörlerden biri haline geldi. Ayrıca yapılan raporlamalara göre müşterilerin yüzde 88 i videolu içeriğin bulunduğu web sitelerini daha çok tercih ediyorlar.

Video Mesaj Yolu ile Pazarlamanızı Etkili Hale Getirin

Ne çeşit videolar koymalısınız?

İlk olarak firmanız adına bir video paylaşım sitelerinin birinden bir hesap açıp bu hesabı video paylaşımına ve takibe uygun hale getirerek düzenlemelisiniz. Sonrasında bu video paylaşım kanalı üzerinden ilk olarak firmanız hakkında genel bilgileri sade ve akıcı bir şekilde anlattığınız bir tanıtım videosu hazırlayabilirsiniz. Kanal tüm videolarınızın belli bir yerde ve belli bir sırayla yayınlanması ve saklanabilmesi için önemli bir arşiv görevi de görecektir aynı zamanda. Bu video altına gelen yorum ve beğenileri takip ederek bunlara göre bir değerlendirme hazırlayabilirsiniz.

İkinci olarak da müşterilerinize internet siteniz ya da daha klasik yöntemlerle sunduğunuz evlerin genel özelliklerini ve boyutlarını daha net bir şekilde anlatacağınız videolar hazırlayabilirsiniz. Bu videolar mülklerin daha anlaşılır olmasını ve alıcıların daha rahat fikir edinebilmelerini sağlayacaktır. Ayrıca sadece evi ve varsa bahçesini içeren videolar değil aynı zamanda en az mülk kadar önemli olan semt ve muhiti de gösteren bazı videolar hazırlayabilirsiniz. Bazı durumlarda müşteriler için ev, ofis veya iş yerinin bulunduğu muhit çok daha fazla önem arz edebilmektedir. Bu videolarda mülke dair her türlü bilgiyi vermeye özen göstermelisiniz, özellikle zamanın bu kadar değerli olduğu dünya şartları içerisinde potansiyel müşterileriniz ilk olarak mülkleri gezip görmekten önce sadece videolarını izlemekle de yetinebilirler. Böyle durumlarda eksik bilgi vermeniz müşteriye kaybetmenize sebep olabilir.

Kanal açmanız ve videolarınız izlenmeye başlanması durumunda dahil olduğunuz video paylaşım sitesi de size belli başlı izlenme grafikleri ve potansiyel müşteri olanaklarını önerecektir. Bunlar da rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Ayrıca işleriniz de yaşanacak artış üzerinde de bu videoların erişimin değerlendirmesini yapabilirsiniz.

 

Video Kullanımının Emlak Pazarlama Üzerindeki Etkileri” için 1 yorum

  1. gate io 官网 Yanıtla

    Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir