UZMANLIĞINIZI KANITLAMANIZI SAĞLAYACAK PAZARLAMA ARAÇLARI

Piyasada pazarlama adına yayılan pek çok yanlış bilgi var. İnternet yoluyla yayılan bu bilgiler, neredeyse her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Danışman olarak bu konuda sizin de kafanızın karışması gayet normal.

İnternet ortamında bilgi kirliliği çok fazla. Bu kirlilikten güvenilir bilgilere ulaşmak bir hayli güç. Tecrübesi olmayan birçok insan sağdan soldan duyduğu gereksiz ve saçma bilgilerle internet de kendisine blog kurarak yayınlama zorunluluğu hissediyor. Bu yazıları okuyan kişiler işe yaramadıklarını öğrenince moralleri bozulmuyor değil. Yazılardan hangi yönteminde işe yarar olduğunu bilmek zor.

UZMANLIĞINIZI KANITLAMANIZI SAĞLAYACAK PAZARLAMA ARAÇLARI

Hangi Araçları Kullanmalıyız?

Müşterilerin dikkatini çekmek için kaliteli paylaşımlar yapılmalıdır. Sizin bile kafanızı karıştıracak yazılardan uzak durulmalıdır. Kullanacağınız araçların müşterilerin gözünde sizi yükseltmesi, uzman olduğunuzu kanıtlaması gerekir. Kullanılan yöntemler sizi farklılaştırmalı ve öteye taşımalı. Kullanılacak araçları sıralayalım.

Makaleler

Yapılan araştırmalar doğrultusunda en çok geri dönüş alınan ve fayda sağlayan ilk unsur Makalelerdir. Piyasalar hakkında yazılan makaleler müşterilerinizin gözünde bir uzman olarak görünmenizi sağlıyor.

İstatistik Grafikleri

Görseller her zaman işe yarayan, ilgi çekici araçlar olarak bilinir. Nitekim de öyledir.  Konuyla ilgi bilgi verici olanlar daha çok ilgi çekici hale gelebilir. Birçok danışmanlar görselleri nasıl kullanacağını bilmiyor. Danışmanlar sunum yaparken zenginliği arttırmak adına grafikler bastırıyorlar. Bu grafikleri müşterilere veriyorlar. Bu durum asla efektif değildir.

Müşteriler grafiği kendi kendine anlamak için çaba gösteriyorsa sizin tarafınızdan müşteriye çok fazla sorumluluk yüklenmiş demektir. Müşterilerin sizin belirttiğiniz fikirlere, düşüncelere ihtiyaçları vardır. Grafik oluşturduğunuz taktirde, neden bu kadar önemli olduğunu, aslında ne anlatmak istediğini ve nasıl kullanılması gerektiğini belirtmeniz gerekiyor.

Haberler

Yaptığınız haberleri müşterilerin kendi muhitleri ile ilgili olmasına özen göstermelisiniz. Müşteriler böylece size olan ilgilerini arttıracaklardır. Haberlerde daha çok, yeni projelerinizden bahsedebilirsiniz. Bunun dışında etkinlik ve yönetim haberleri oluşturursanız daha çok dikkat çeker.

Yaptığınız makale, grafik ve haberlerde müşterilerinin ilgisini çekmeye yönelik yapmaya dikkat ederseniz fark edilmeniz oldukça kolay ve çabuk olacaktır. Sayılan 4 maddeye yoğunlaşmak sizin için daha faydalı olacaktır.

 

 

UZMANLIĞINIZI KANITLAMANIZI SAĞLAYACAK PAZARLAMA ARAÇLARI” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir