Tahmini Veri Analiz Verileriyle Gayrimenkul Sektörünün Geleceği Nasıl Şekillenicek?

          Tahmini veri analizi sistemi alıcı ve satıcıların ihtiyaçlarının ortaya çıkma aşamasında onlara ulaşmanıza yardımcı olacak bir öngörü sistemi olarak düşünülebilir. Qr kod taramasının gayrimenkul sektörü için beklenilen kazancı sağlayamamasının ardından tahmini veri analizi sisteminin tekrardan gündeme gelmesine vesile oldu diyebiliriz.

Google tarafından sunulan analiz raporlarına ek olarak en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook da veri analizi konusunda oldukça iddialı durmaktadır. Özellikle de demografik bilgiler, anlaşma bilgileri ve mal varlıkları konusunda ciddi tahmini analiz raporları hazırlanabilmektedir.

Tahmini Analiz

QR Kod’a Kıyasla Nasıl Bir Fark Yaratabilir?

 

QR kod taramasında gayrimenkul danışmanları daha pasif rolde ve herhangi bir ilanda veya broşürde fark edilip alıcının kendilerine ulaşmasını bekliyorlardı. Bu da birçok gayrimenkul danışmanı için ciddi oranda bir belirsizlik yaratıyordu.

Tahmini veri analiz sistemindeyse gayrimenkul danışmanları daha proaktif olmaları gereken bir sistemin içine dahil oluyorlar. Şu anda müşterilerine daha kısıtlı bilgileri ve bölgesel pazar araştırmalarının sonuçları doğrultusunda bilgi akışı sunarken, tahmini veri analiziyle ilerleyen dönem içerisi için de bilgi verebilecekler. Mesela Maslak’da konut bakan bir müşteriyi aynı zamanda Gayrettepe’de ilerleyen günlerde iş yeri fiyatlarından yaşanacak gelişmeler için de bilgilendirebilecekler.

Tahmini veri analiz sistemi sayesinde gayrimenkul danışmanlarının resmin büyüğünü görmeleri sağlanarak şehir dışı dahil kendilerine alan açabilmelerini sağlar. Ayrıca bu durum  müşteriler için de hizmet kalitesinin arttırılması anlamına gelmektedir.

Bu tahmini analiz sistemiyle müşterileriniz konusunda ister alıcı ister satıcı olsunlar tabiri caizse nokta atışı yapmanız sağlanmış olacaktır. Ne istediğini bilerek gitmenin avantajıyla çok daha hızlı ve kârlı sözleşmeler imzalayabilirsiniz. Sistem aynı zamanda sektörde var olmanızı da kolaylaştıracaktır. Öngörülebilir anlaşmalar dahilinde işlerinizin ne şekilde gelişebileceğine dair yıllık planlamaları yapmak da daha rahat olacak.

Bu sistem için henüz emlak danışmanları da yeterli alt yapı ve donanıma sahip değiller. Ancak ilerleyen günlerde bu sisteme ait veri tabanlarının ve analizlerin daha da güçlendirilmesiyle birlikte özellikle ticari gayrimenkul sektörü için avantaj yaratacağı düşünülmektedir.

Tahmini Veri Analiz Verileriyle Gayrimenkul Sektörünün Geleceği Nasıl Şekillenicek?” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir