STEVE JOBS VE EMLAK PAZARLAMA

Emlak danışmanlığı yapmaktaysanız kesinlikle bu sektör hakkında öğrenmeniz gereken birçok şey olduğunu bilmeniz gerekiyor. Birçok pazarlama uzmanının kitaplarını okumalı ve onların neler yaptıklarını görmelisiniz. Ancak ve ancak bu şekilde rakiplerinizi alt edebilir ve onların müşterilerini bile ele geçirebilirsiniz. Bu yüzden sizlere Steve Jobs ve emlak pazarlama ikilisini anlatmak istedik.  Eğer Steve Jobs’ı tanımıyorsanız bir an önce kendisinin biyografisini okumanızı tavsiye ederiz. Kendisi dünyaca ünlü teknoloji markası Apple’ın kurucularından birisidir. Bu zamana kadar tasarladığı birçok ürün dünya tarafından ilgi görmüş ve kartopu etkisiyle her yere yayılmıştır. Peki Steve Jobs bu etkiyi yaratmak için ne yaptı?

STEVE JOBS VE EMLAK PAZARLAMA

Steve Jobs ve emlak pazarlama konusu bize ilk olarak Jobs’ın deneyimlerinden ders almayı öğretmektedir. Steve, her şeyden önce deneyim satmaya çalışmıştır. Hiçbir müşterisine telefon reklamlarında telefonun özelliklerini sunmaz. Telefon ile müşterinin neler yapabileceğini göstermeye çalışır. Müşteriyi düşündüğünü belirtir. İşte emlak pazarlama konusunda da müşterilerin karşısına bu şekilde bir fikirle çıkmalıyız. Unutmamalısınız ki potansiyel müşterinize asla bir evin parkelerini ya da tuğlalarını satmazsınız. Ona evde hayal ettikleri yaşamı satarsınız. Bunu düşünerek her zaman hareketlerinizi kontrol etmelisiniz. Onlara eğer hayal etmeleri gereken yaşamı anlatırsanız sizi daha kolay akılda tutacak ve çalışmaya meyilli olacaktır.

Steve Jobs ve emlak pazarlama ikilisini bir arada düşünen birisi kesinlikle Steve Jobs’ın kriz yönetimi konusunda başarısını örnek almalıdır. Hatırlarsanız iPhone 4 ilk çıktığı zamanlarda anten sorunu baş göstermişti ve çok kısa bir süre için Steve ve ekibi konu hakkında bir basın açıklaması yapmış ve krizi kolayca yönetmişlerdi. Bu bütün dünya tarafından olumlu olarak görüldü ve Apple’ın itibarını artırdı. Eğer sizde bulunduğunuz krizi rahatlıkla yönetebiliyorsanız rakiplerinizi kolayca alt edebileceğinizden son derece eminiz. Unutmayın ki kriz yönetimi oldukça zordur ve herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bu yüzden oldukça ayırt edici bir özelliktir. Sizi birçok çukurdan kurtarabilir ve çok güzel geri dönüşler almanıza sebep olabilir. Eğer böyle bir yeteneğe sahipseniz kesinlikle bunu müşterilerinize bir şekilde belirtmeli ve onların bu durumdan haberdar olmalarını sağlamalısınız.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir