ÖĞRENCİ YURTLARI İÇİN EMLAK PAZARLAMA

Emlak danışmanlığı sektöründe iseniz ve birçok öğrencinin bulunduğu bu şehirde öğrenciler sayesinde yüksek miktarlarda para kazanmak istiyorsanız kesinlikle öğrenci yurtları ile anlaşmalar yapmanız gerekmektedir. Sizlere bu yazıda öğrenci yurtları için emlak pazarlama konusunu anlatacağız. Öncelikle elimize almamız gereken ilk konu öğrencilerin bir şehirde üniversite kazandıklarında yurtta kalmak istiyorlarsa ne yaptıklarını bilmektir. Tabii ki de sosyal medyada ya da arama motorlarında şehirlerdeki yurtları ararlar. Eğer biz bir web sitesi ya da blog hazırlayıp bu arama anahtar kelimelerinde ilk sıralara çıkartabilirsek telefonlarımız yerleşme zamanlarında sürekli çalacaktır.

Öğrenci yurtları için emlak pazarlama

Öğrenci yurtları için emlak pazarlama bir o kadar karlı bir iş gibi gözükse de bir o kadar da zordur. Eğer üniversite öğrencilerine pazarladığınız yurdu tanıtmak istiyorsanız bir diğer tavsiyemiz el ilanları ve broşürler tasarlatmanızdır. Eğer yaratıcılığınızı kullanarak ilgi çekici bir tasarım kullanırsanız çok fazla geri dönüş alabilirsiniz. Bu broşürleri ve el ilanlarını üniversite öğrencilerinin kaldıkları yerlerde dağıtmanız çok odaklı bir hamle olup geri dönüş olasılığını artıracaktır. Eğer otobüs terminallerine bu tarz broşürlerden bırakırsanız belki birçok dönüş alabilirsiniz. Çünkü şehire gelen birçok öğrenci ilk olarak bu broşürleri görecekleri için dikkatlerini çekecek ve inceleme yapacaklardır. Bu tarz zekice fikirlere sahipseniz hiç gecikmeden uygulamanızı tavsiye ederiz.

Öğrenci yurtları için emlak pazarlama yapmakta ve öğrenci yurtları ile ilgileniyorsanız kesinlikle öğrencilere yurt kiralama karşılığında ödüller vermeyi unutmamalısınız. Mesela bir yurt odasını kiralarsa onlara her ay ücretsiz sinema biletleri, yemek biletleri veya ücretsiz geziler sunun. Bu size biraz masraflı gelebilir ancak bizim bakmamız gereken yer masraflar değil cirodur. Öğrenciler her zaman ucuz ve ücretsiz şeyleri severler ve onlara ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu yüzden bu tarz şeyleri iyi düşünmeli ve öğrencilere ihtiyaçları olan bir şeyler vaat etmelisiniz. Ne kadar iyi vaatler sunarsanız o kadar çok geri dönüş alacak ve o kadar fazla gelir elde edeceksiniz. Ancak unutmamalısınız ki öğrencilere ettiğiniz vaatleri yerine eksiksiz getirmek zorundasınız.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

ÖĞRENCİ YURTLARI İÇİN EMLAK PAZARLAMA” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir