MEVSİM DEĞİŞİKLİKLERİ VE EMLAK PAZARLAMA

Denizli’de emlak pazarlama sektöründe iseniz kesinlikle mevsim değişiklikleri sırasında müşterilerin emlak satın alma isteklerinin ne derece değiştiğini fark etmişsinizdir. İnternet üzerindeki istatistiklere bakarsak yılın Ekim ve Ocak ayları arasında emlak satın alma isteğinin minimuma indiğini ancak ilkbahar ve yaz aylarında ise bu isteğin son derece yoğunlaştığını görürsünüz. Eğer bu değişimleri iyi bir şekilde kontrol ederseniz çok iyi gelirler elde edebilecek müşteriler kazanabilirsiniz. Size tavsiyemiz birçok deneme yanılma yapmanız ve rakiplerinizi iyi takip etmeniz olacaktır. Eğer web site ve sosyal medya reklamcılığına önem verirseniz bu mevsim değişikliklerinin arasından çok iyi bir şekilde sıyrılabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Denizli’de emlak pazarlama

Denizli’de emlak pazarlama sektöründe mevsim değişiklikleri hakkında birkaç taktik vermek istiyoruz. Birçok emlak danışmanı emlak ilanı aramalarının en aza düştüğü kış aylarında verdikleri reklamları ya durdurur ya da bütçelerini kısmaktadırlar. Biz bunu asla önermiyoruz. Tamamen yanlış bir bakış açısı olduğunu düşünmekteyiz. Siz tam tersi herkes piyasadan yavaş yavaş çekiliyorken bastıracak ve Google gibi arama motorlarında mükafat kazanacaksınız. Bu sayede ileride arama sonuçlarında siteniz daha yukarılarda gözükecek ve yeni emlak ilanları kazanmaya başlayacaksınız. Her zaman hedef kitlenize uygun reklamlar yapmanız gerektiğini asla unutmamalısınız. Eğer hatalı bir reklam kampanyası yürürlüğe koyarsanız bu sizin için facia olabilir hatta çok kötü bir bütçe kaybı yaşayabilirsiniz.

Denizli’de emlak pazarlama konusunda daha da ileriye gitmek istiyorsanız insanların düşüncelerini okumayı öğrenmeniz gerekmektedir. İnsanlar yaz aylarına girip güneşli havayı gördüklerinde ne yapacaklardır? Tabii ki yeni evleri çıkıp görmek isteyeceklerdir. Eğer onları tam bu zamanlarda avlarsanız çok güzel dönüşümler alabilirsiniz. Kış aylarında hava soğuk olduğu için evleri yerinde göremeyen müşteri ne yapacaktır? İnternetten videolar araştıracaktır. Eğer o müşteriye evi ve bulunduğu mahalleyi çeken bir video ulaştırırsanız siz son derece akılda kalıcı bir şey yapmış olacaksınız. Bu size muhteşem bir geri dönüş verecek ve satın almaya olumlu bakan bir müşteri kazandıracaktır. Müşterilerinizin her zaman isteklerini düşünün ve mevsimsel değişiklikleri ona göre kontrol etmeyi öğrenin.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir