Marka Oluşturmak: Emlak Markası Nedir?

Emlak markası denince gözünüzün korkmasına, finansal bir tabir düşünmenize gerek yok. Emlak markası deyince aklınıza sadece kurumsal bir logo, sosyal medyanız için kapak fotoğrafı da gelmesin. Marka oluşturmak, emlak markası oluşturmak bunlardan çok daha fazlası demektir. Emlak markası demek orantılı bir şekilde sizin kim olduğunuz, ne işle meşgul olduğunuzun bir göstergesidir. Yani özetleyecek olursak emlak markası sizin kimliğinizi belirler.

Potansiyel Müşterilerinize Nasıl Görünmek İsityorsunuz?

Öncelikle şunu bir düşünün. Çevrenizde veya potansiyel müşterilerinize karşı nasıl tanınmak, görünmek istiyorsunuz? Önceki yazımızda güvenden bahsetmiştik. Potansiyel müşteri kitlenize karşı vereceğiniz güven aslında bir yandan da markanızdan geçiyor. Müşteri adaylarınızın gözünden sizin kurumsal kimliğiniz, emlak markanız vereceğiniz güvenin bir temsilcisidir. Müşteri adaylarınızın gözünden ilk izlenimleriniz, sizin sosyal medya veya web sitenizdeki emlak markanız olacaktır. Potansiyel müşterileriniz için bu ufakta olsa her ayrıntı sizleri doğru bir müşteriye götürecektir.

Marka Oluşturmak: Emlak Markası Nedir?
Marka Oluşturmak: Emlak Markası Nedir?

Sosyal Medya ve Emlak Danışmanları

Bir sac düşünün. Bu sacın ikinci ayağı olan sosyal medyayı siz ne kadar kullanıyorsunuz? Facebook, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medyaları cebinizdeki bir kartvizit olarak veya başta dediğimiz emlak markanız gibi görebilirsiniz. Burada, uzmanı olduğunuz emlak danışmanlığı hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu, potansiyel müşterilerinize karşı ne kadar samimi olduğunuzu ispatlama yeridir. Bu yüzden sosyal medya araçlarını iyi kullanmanız sizi rakiplerinize karşı bir değil iki sıfır öne geçirecektir.

Hedef Kitleniz Kimler?

Standart bir emlak danışmanı, emlak markası olan web sitesine haftalık veya aylık içerik girmenin yeterli olacağı kanaatindedir. Fakat bu işin doğrusu, günlük veya iki günde bir sitenize içerik girerek ve hedef kitleniz kimler ise onların bilgilenmesi adına sabit bir paylaşım yapmanız müşteri adaylarınızın gözünde sizi bilgili ve uzman bir emlak danışmanı yapacaktır.

Potansiyel Müşterilerin İlk Durağı Siz Olun

Web sitenize veya bloğunuza içerik girerken müşteri adaylarınızı hedefleyerek mi giriş yapıyorsunuz? Sitenizi ziyaret eden müşterinin son şansı siz değilsiniz. Sitenizdeki yazılarınızı, bilginizi beğenmediği takdire bir çok alternatifi olabilir. Bu yüzden içeriği girerken mutlaka ve mutlaka konuya hakim olduğunuzu, bilgili ve uzman bir emlakçı olduğunuzu potansiyel müşterilerinize hissettirin. Hiçbir yerde bulamadığı sorularının cevabını emlak markanız olan sitenizde bulsun veya sizin sitenize girdiğinde başka emlak danışmanlarına ihtiyacı kalmasın.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Marka Oluşturmak: Emlak Markası Nedir?” için 4 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir