İstenmeyen Kutusundan Kurtulmak İçin Yapılaması Gerekenler

İş hayatında uzun telefon konuşmalarının yerini çoktandır uzun uzun mailler ve mail grupları almış durumdadır. İnsanları telefonla gün içinde rahatsız edip ya da direkt ilgilenmediklerini söyleyip görüşmeyi sonlandırmaları ile karşılaşmamak adına da mail oldukça uygun ve yeri geldiğinde resmi olabilen bir iletişim aracıdır. Mailin bu özelliklerini satışlarınızı arttırmak için de rahatlıkla kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

İstenmeyen Kutusundan Kurtulmak İçin Yapılaması Gerekenler

Mailinizi Okunulabilir Kılmak İçin Yapmanız Gerekenler

Mailler gönderirken çoğunlukla bir iki kelime yazıp bırakılan hatta zaman zaman boş bırakılan konu bölümü oldukça önemlidir aslında. Mailinizin içeriğine dair alıcıyı yakalayıp yakalamayacağı çoğunlukla buradan belli olmaya başlar. Mailin alıcının ihtiyacına ya da ilgisine cevap verip vermediği çoğunlukla konu kısmından itibaren anlaşılırdır. Konu kısmından sonra ilk cümlenizden itibaren alıcının ilgisini çekemezseniz muhtemelen geri kalanını okumaya devam etmeyecektir. CV’nizi yazarken kullandığınız ön yazı bölümü gibi de düşünebilirsiniz aslında. Gelen bir sürü CV arasından ön yazınızla aranılan insan olduğunuza onları ikna edemezseniz daha fazla incelenmesine de gerek duymayacaklardır. Tıpkı gün içinde gelen birçok mail gibi okundu işaretlenip aslında okunmayanlar arasında olursunuz.

Uzun telefon görüşmelerin sıkıcılığını hazırladığınız maillerden de uzak tutmaya özen göstermelisiniz. Konunun ne olduğuna dair kısa ve anlaşılır bir bilgi aktarımı sonrasında uzatmadan maili bitirmenizin faydası olacaktır. Tabii, bunları yaparken mailinizin spam kutusuna düşmesini önlemek için de bazı kelimelerin kullanılmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Gerekirse bunun için bir kez daha kontrol etmekten kaçınmayın.

Kısa ve spamdan uzak olmasına çalışırken en önemli şeylerden biri olan harekete geçirici sloganınızı da unutmamalısınız. Evet, bilgi verdiğiniz ama önemli olan diğer bir şey de potansiyel alıcınızı harekete geçirebilme gücüne sahip olan kelimeleri kullanabilmiş olmanızdır. Bunu gerçekleştiremediğiniz takdirde satış oranlarında herhangi bir hareketlilik göremez sadece bilgilendirme maili atmış olursunuz. Belki bir gün akıllarına gelebilirsiniz.

Başlangıç cümleniz kadar bitirişiniz de dostça ve nezaket teamüllerine uygun olmalıdır. Mailin bitmesiyle size ulaşmayı düşünmeleri en büyük temenniniz olmalı ve sizi aramalarını beklediğinizi hissettirmelisiniz ki satış yapma imkanınız olsun.

 

 

 

İstenmeyen Kutusundan Kurtulmak İçin Yapılaması Gerekenler” için 2 yorum

  1. gate.io Yanıtla

    I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir