Hızlı Gayrimenkul Satışı

Gayrimenkul sektöründeyseniz yapmanız gereken alıcıya en kısa zamanda ulaşmak ve onu en etkili şekilde ikna ederek satışı gerçekleştirmektir. Herhangi bir emlak listenizde ne kadar kısa süre durursa size zaman ve para getirisi o kadar çok olacaktır. Tabii, bu sürecin de sizin elinizde olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Hızlı Gayrimenkul Satışı

Gayrimenkul Satışı Hızınızı Arttıracak Birkaç İpucu

Satış hızınız aynı zamanda sizin pazarlama yeteneğinizin ve pazarlama taktiklerinizin de bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Bu yüzden de satış hızınızı arttırmak için birkaç değişiklik yapabilirsiniz. İlk olarak satışı gerçekleştirmek istediğiniz gayrimenkule dair bilgilerin bulunduğu ilanın ya da reklamın başlığıyla ilgi çekmesi gerekmektedir. İnsanları cezbetmesi ve hatta onları okumaya devam ederek bu gayrimenkulün özelliklerini öğrenme isteğine doğru sürüklemesi gerekiyor. Etkileyici bir başlık yaratmak için büyük büyük konuşmaya ya da olandan farklı bir şey yansıtmaya gerek yok. Sadece potansiyel alıcısını bir yerden olsun yakalayabilmeli. Bildirilere özgü monoton akıştan farklı olarak daha samimi ve daha harekete geçirici bir dil kullanmanız da bunda etkili olacaktır.

İkinci önemli nokta, başlıkla yakaladığınız alıcının okumaya devam etmesini sağlayacak olan açılış bildirisidir. Burada potansiyel alıcının algısını yönlendirerek neye hangi özelliğini ön planda tutarak bakması gerektiğidir. Alıcıyı evin konumunun etkileyeceğini, önceliğinin bu olacağına inanıyorsanız bundan bahsedersiniz ya da ferah bir plana sahip olmasından gibi yapısal özelliklerinden. Bu ilk giriş kısmı alıcının algısını sizin istediğiniz şekilde yönlendirmek için oldukça etkilidir. Sonrasında ise mülkün genel özelliklerinden bahsedebilirsiniz. Mesela kaç odası var, oturma planı nasıl, havuzu, garajı var mı bu gibi daha somut özelliklerine yer verebilirsiniz. Gayrimenkule ait bu tarz özellikleri anlatırken bir yanda da daha öyküleştirilmiş bir anlatım da kullanabilirsiniz. Bu özel bir yetenektir ve çoğu zaman bunu yapamayanlarla karşılaşırsınız. Farkınızı bu noktada rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz.

Evin özellikleri dışında sizin sunacağınız birkaç kolaylık ihtimali de evin satışını hızlandırabilir. Mesela ekstradan yapacağınız bir indirim ya da satış işlemlerini sizin üstlenmeniz gibi, tabii bunlar belirli süre için geçerli olmalıdır. En başından beri söylediğimiz gibi potansiyel alıcıyı özellikle harekete geçirici bir yaklaşıma sahip olmanız da satışınızı hızlandırmanız konusunda oldukça etkili olacaktır.

 

Hızlı Gayrimenkul Satışı” için 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir