Görsel Üzerinden Pazarlama Teknikleri

Millet olarak görsel hafızamızın mı daha güçlü olduğunu söylesek ya da aslında tembel olduğumuzdan bir şeyi okumak yerine onun anlatılması ve görsellerle birleştirilmesinin mi bizim hatırlamamız ya da öğrenmemiz için daha kolay olduğunu söylesek pek bilemiyoruz. Ama net olan bir şey varsa o da herhangi bir görsel malzemenin çok daha rahat akılda kaldığıdır.

Üniversitede hatta lisede yapmanız istenilen herhangi bir sunumu hatırlayın, belli cümleleri ezberleyip sırayla onları söylemektense fotoğraflar, kısa yazılar ve kullanabileceğiniz birkaç grafikle desteklenmiş bir sunum her zaman daha kalıcı ve beğenilen olur. Tüm bunları düşündüğümüzde işlerinin bir parçası tanıtım bir parçası da ikna etmek olan gayrimenkul danışmanlarının da aslında aynı yolu izleyerek yani belli başlı görselleri kullanarak müşterilerine hazırladıkları sunumların, onların karşısında saatlerce konuşmalarından daha etkili olabileceğini tahmin ediyor olmalılar.

Görseller Üzerinden Pazarlama Teknikleri

Gayrimenkul Satışında Ne Tarz Görsel Veriler Kullanılabilir

  • Geçmiş satışlarınızdan ya da müşterilerden izin isteyerek aldığınız fotoğrafları ya da videoları müşterilerinize izletebilirsiniz. Sadece sizin anlatmanızdan daha samimi bir ortam yaratabilir.
  • Gayrimenkul firmanızın yıllar içerisindeki başarısını ve satış hacmini bir grafik yardımıyla anlatabilir hatta bu grafik üzerinden bazı firmalarla aranızdaki farklılıklardan da bahsede
  • Telefonunuz ya da onların telefonları üzerinden mobil uygulamanıza ya da internet sitenize erişmelerini ve buradaki görseller üzerinden ilgilenecekleri evleri daha derinlemesine incelemelerini sağlayabilirsiniz.
  • Emlak sektörü de dâhil birçok sektörün dolaylı satış alanlarından birini oluşturan sosyal medya hesaplarınızın sahip olduğu takipçi ve popülaritesi üzerinden de firmanızın ve sizin başarınızdan etkilenmeleri ve daha da önemlisi güven kazanmanızı sağlayabilirsiniz.

Gayrimenkul danışmanları da müşterilerinin görsel hafızlarından ve zihinlerinin görsele daha hızlı tepki vermeye açık yönünden yararlanarak onlar için birçok şey hazırlayabilirler. Hazırladıkları bu görseller hem müşterilerinin dikkatini daha çok çekecek hem de onların daha az kelimeyle hatta kendilerini daha az yorarak çok daha fazla işi halletmiş olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca pazarlama stratejisi olarak kullanacakları bu görsel verilerin belli aralıklarla güncellenerek uzunca bir süre ve birçok farklı müşteri için kullanılabileceği de unutulmamalıdır.

Görsel Üzerinden Pazarlama Teknikleri” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir