Geleneksel Fikirler ile Emlak Pazarında Öne Geçmek Mümkün Mü?

Emlak piyasasında tutunmak oldukça zordur. Yüzlerce belki de binlerce emlak brokerı arasından sıyrılmanız ve üst seviyelerde yer almanız gerekmektedir. Ancak özellikle günümüz şartlarında pek kolay olmayan bu durum için kurtarıcı fikirler bularak pazarınızı oluşturmaya çalışmalısınız.

Yazımızda emlak pazarlama fikirleri arasından geleneksel pazarlama yöntemlerini sizlerle paylaşmak istedik. Hepsini birden uygulama imkânı bulamadığınızda birkaç tanesini seçerek işe başlayabilir veya bu yazıdan esinlenerek kendi pazarlama stratejinizi oluşturabilirsiniz. Belirtelim ki bizler bu konuda en etkili yöntemleri yazımıza taşımaya gayret gösterdik.

emlak pazarlama fikirleri

Geleneksel Şekillerde Emlak Pazarı Oluşturma

Klasik yöntem de diyebileceğimiz yöntem müşteriler ile birebir iletişim imkânı da sunmaktadır. Belki bir pop-by hediyesi size müşteri sağlayabilir. Küçük çikolata toplarından oluşan paketlere kartvizit zımbalayarak potansiyel müşterilerinize gönderebilirsiniz. Halen bunu uygulayan büyük şirketlerin olduğunu unutmayın.

Müşterilerinizi mutlu etmenin bir diğer yolu da onlara özel günlerinde tebrik kartları göndermektir. Özel günleri hatırlanan herkesin mutlaka mutlu olacağını hatırlayın. Yalnızca ileride iş yapacağınız değil, daha önceden iş yaptığınız müşterileri de hatırladığınızı göstermeyi unutmayın.

Sosyal Olun

Toplantılara, davetlere, yardım kuruluşlarının etkinliklerine katılın. Yeni insanlarla tanışmanın en kolay yollarından biri budur. Tanıştığınız kişilere şirket isminizin bulunduğu küçük anahtarlıklar hediye ederek, düşük maliyetle birçok firmanın önüne geçmeyi başarabilirsiniz. Toplu ev açılışlarında insanların sizi aklında tutabilmesi için küçük hediyeleri ıskalamayın. İletişim bilgileri hediyeleriniz üzerinde mutlaka yer alsın.

İnsanların rağbet ettiği şeylerden biri de yarışmalardır. Kendinizin ve şirketinizin tanıtılması için yarışmalara katılabilir veya sponsor olabilirsiniz. Sponsor maliyetlerini düşürmek için bir veya iki firma daha yanınıza almayı düşünebilirsiniz.

Faydalı Olmak İçin Uğraşın

Seminerlerde veya yemek davetlerinde konuşmacı olmak için uğraşın. Bu şekilde insanlar sizi tanıma imkânı bulacaktır. Konuşurken satış işine değil insanlara faydalı olmak için orada olduğunuz konusuna odaklanın. Önceliğiniz faydalı ve sağlıklı bilgi aktarımı olsun. Güven duygusunun kolay kazanılmadığını bilin. Onlara yeni emlak projelerini, teknolojik gelişmeleri anlatabilir dikkatlerini çekebilirsiniz.

Takvim Oluşturun

Geleneksel emlak pazarlama fikirleri konusunda en çok yaşanan sıkıntı, emlak brokerının neyi, ne zaman yapacağını bilememesidir. Hangi müşteri ile ne zaman iletişime geçeceğiniz konusunda mutlaka takvim tutun. Böylece müşterileriniz, onları unutmadığınızı bilecek ve size en azından referans olabileceklerdir.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Geleneksel Fikirler ile Emlak Pazarında Öne Geçmek Mümkün Mü?” için 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir