Gayrimenkul İlanlarınızın Satış Oranınızı Arttırmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Günümüzde sokaklarda dolaşıp ev arayanlardan ziyade internet sitelerinin birinden diğerine dolaşarak ev arayan milyonlarca insan var. Dönemin artan teknoloji yoğunluğuna entegre olmuş bir sektör olan gayrimenkul sektöründeyseniz, ilanlarınızda farkınızı hissettirmeli ve potansiyel alıcıyı kendine doğru çekebilmelisiniz. Yüz yüze iletişimin belli bir aşamadan sonra söz konusu olduğu günümüzde, müşterilerinizi ilk olarak kullandığınız sözcüklerle etkilemelisiniz.

Gayrimenkul İlanlarınızın Satış Oranınızı Arttırmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Milyonlarca İlan Arasından Sizin İlanınız Neden Seçilsin?

Bu sorunun cevabını rahatlıkla verebiliyor olmanız için birkaç noktayı öncesinde özenle hazırlamış olmanız gerekmektedir. İlanınızı farklı kılabilmek için öncelikle diğerlerinden farklı olduğunuzu bahsettiğiniz ekstra ya da farklı bir özellikle hissettiriyor olmanız gerekmektedir. Bu konuda spesifik olmaktan kaçınmayın.

İnsanların gayrimenkul tercihlerinde yönlendirme gücüne en çok sahip olan nokta mülkün konumudur. Konumu iyi bir şekilde pazarlayabiliyor olmanız durumunda mülkü de pazarlamış sayılabilirsiniz. Evin ufak tefek eksikleri ya da öncesinde olsa iyi olur denilen özellikleri muhitin alıcıların isteklerini karşılıyor olması oranında tolerans edilebilmektedir.

Son dönemde özellikle sosyal medya üzerinden yaratılan imla kuralları algısının da yarattığı duyarlılıkla birlikte insanlarda bu konuya dair özel bir dikkat gelişti.  Gün içerisinde internette de birçok imla hatasıyla karşılaşılmaktadır, bunu avantaja çevirebilme adına ilanlarınızda imla kurallarına dikkat etmeniz sizin için bir artı değer yaratabilir. Birçok insan için işinizi iyi yaptığınızın ufak bir göstergesi olarak bile kabul edilebilir. İmla kurallarıyla birlikte ilandaki evi anlatış tarzınız da hem ev hem de sizin işinizi nasıl yaptığınızla ilgili önemli detayları barındırmaktadır. Kullandığınız kelimelerin uygun ve düzgün seçilmiş olması işinizi ciddiye alışınızı ifade etmektedir. Yazdığınız şeyle anlatmak istediğinizin aynı şey olduğuna kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

İlanınıza alelade bir başlık koymak yerine özenle seçtiğiniz birkaç cümleyi sıralamak da oldukça önemlidir. Tıpkı mail ilanlarındaki konu kısmı gibi başlık da alıcıyı yakalayan ilk nokta olabilmektedir.

Geçmiş dönem müşterilerinizden de bu konuyla ilgili yardım alabilirsiniz. Sizin ilanlarınızı onların gözünden bir kez daha bakıp, onları yakaladığınız yerden başka müşterilerle de iletişime geçme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

 

Gayrimenkul İlanlarınızın Satış Oranınızı Arttırmanız İçin Yapmanız Gerekenler” için 2 yorum

  1. gate io nedir Yanıtla

    This article opened my eyes, I can feel your mood, your thoughts, it seems very wonderful. I hope to see more articles like this. thanks for sharing.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir