EV DEĞİL HİKAYE SATIN

Büyük markaların izlediği strateji ürün değil hikayeleri satmalarıdır. Bu durumun başlıca nedenleri insanların kalplerine, değerlerine dokunmaktır. İşte o zaman bir marka değeri kazanabilir ve bir kalite yaratabilirsiniz. Geleneksel pazarlama yöntemleri git gide önemini yitirirken dijital pazarın payı büyüyor.

Dijital Pazarlamada en güzel örnekler Rolex, Rolls Royce, Louis Vuitton gibi markalar olabilir çünkü onların yarattığı bir hikaye, bir de değerleri vardır onları değerli kılan ve bu değere yani hikayelerine inanan insanlar vardır. Bu sayede her zaman ön planda, her zaman en maliyetli şekilde satılan ürün olma konumuna sahiptirler.

Bir ev satışı gerçekleştireceksiniz ya da emlakçılık piyasasında bir marka yaratma hedefiniz mi var? O zaman hikaye anlatıcılığının büyük bir önem taşıdığını unutmamanız gerekir. Yukarı paragrafta bahsettiğimiz markalar duyduğunuz anda bile beyninizde mükemmel bir yankılanma, algı yaratıyor.

Sizde bir marka yaratırken böyle bir algı yaratmayı hedefleyebilirsiniz. Ev kira ve satışlarında mülke önem vermenin yanı sıra hizmet kalitenize ve anlattığınız hikayeye büyük bir önem vermelisiniz bu sayede insanlar direk olarak sizi arkadaşlarına ve tanıdıklarına önerebilir. Onları memnun etmek markanız geliştirmeniz adına büyük bir etki yaratacaktır.

EV DEĞİL HİKAYE SATIN

Bir ev ile gelen mükemmel anılar

Bir ev, daire ya da firma için bir dükkan sattığınızı düşünüyor olabilirsiniz lakin aslında şehrin konumu, eğlence merkezlerine yakınlığı, tarihi dokusu, çevresinde ki dükkanlarında var olduğu bir semti pazarlıyorsunuz. İnsanlara sattığınız yerde mükemmel anılara sahip olacak bu yüzden o çevrede neler yaşanabileceğini onlara kanıtlamalısınız. Örneğin bir aileye iyi bir semtten bir ev satıyorsunuz onlara sadece evin özelliklerini anlatmayın.

Onlara aileleriyle sıcak bir yuvada geçirecekleri güvenli vakitleri ve dışarı çıktıklarından ailecek yapabilecekleri etkinliklerden de bahsedin bu sayede evin ve semtin değerini artırmış olursunuz. İnsanlar sıcak ve güvenli bir yuva ararlar sizde hikayenizle satacağınız evin onlara sıcaklığı ve güvenliği sağlayacağının teminatı verin. Bu sayede satışlarınız daha hızlı ve daha sık bir şekilde gerçekleşecek. Sıcak ve güvenli bir ev dışarda ailenizle çay bahçelerine gidebilir çok kolay bir şekilde alışveriş marketi gezileri yapabilirsiniz gibi örneklerle onlara evi satabilirsiniz.

EV DEĞİL HİKAYE SATIN” için 2 yorum

  1. gate io vip 1 Yanıtla

    Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir