Emlak Sektöründe Reklam İpuçları Nelerdir?

Günümüz şartlarında bir ürünü satmak için özellikle emlak sektöründe reklam çok önemlidir. Özellikle emlak piyasası göz önüne alındığında reklam yapmak ve müşteriye ulaşmasını sağlamak daha fazla önem kazanmış durumda. Bu reklamlar offline diyebileceğimiz, billboard, broşür ve el ilanı şeklinde olabilir. İnsanların devamlı olarak gözlerinin önünde olması sizi ve şirketinizi tanıtma bakımından etkin bir rol oynayacaktır. Online olarak ise televizyon, radyo ve internet üzerinden yayınlanacak reklamları kullanabilirsiniz.

İnsanların zihinlerinde yer etmek kolay değildir. Bunun için onların ilgisini çekecek reklam oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için yazımızdaki ipuçlarını değerlendirebilir ve emlak sektöründe reklamın nasıl yapılacağını rakiplerinize gösterebilirsiniz.

emlak sektöründe reklam

Gerçekleri Anlatın ve Meraklandırın

Öncelikle yapmanız gereken bir evin gerçek değerini müşterilerinize yanıltmadan sunmaktır. Potansiyel müşteriler için gerçek değerini sunduğunuz evi gösterişli bir şekilde onlara anlatın. Ancak bu anlatımda aşırıya gitmekten de sakının. Samimi bir anlatımla evin güzel yönlerini öne çıkarın.

Reklam başlığınız yenilikçi ve merak uyandırıcı olsun. Yeni teknolojiler ve bilgiler içeren reklamların ön planda olduğunu unutmayın. Merak uyandıran başlığı, reklamın sonunda yeniden hatırlatın.

Fotoğraflar Kullanın

Emlak sektöründe iyi bir reklam için kullanmanız gereken materyaller arasında mutlaka görseller olmalıdır. Başlığınız ile uyumlu olan ve aynı şekilde dikkat çekebilecek bir fotoğrafı, başlıkla bütünleşik şekilde paylaşın. İçerik ile uyumlu farklı resimleri de reklamınızın gövde kısmı için kullanabilirsiniz. Resimler arasında insan ve evcil hayvan resimlerini tercih edin. Bu müşterilerin nasıl bir yerde yaşayacaklarını hayal etmeleri konusunda önemli bir yere sahiptir.

İsim Vermekten Çekinmeyin

İş yapmış olduğunuz önceki müşterilerinizden izin alarak onların isimlerini kullanın ve onun ne kadar memnun olduğunu insanlara belirtin. Kendi isminizi de bu anlamda kullanabilirsiniz. Gerçek kişileri kullanmak potansiyel müşteriler için referans olarak sizi öne çıkaracaktır.

Hedef Kitlenize Göre Reklam Hazırlayın

İlk defa reklam alacaklar için farklı, daha önce ev alan kişiler için farklı reklam hazırlayın. Ancak şu üç özelliğe reklamlarınızda mutlaka yer verin. Fiyat, konum ve oda sayısı. Her müşterinin ilk baktığı özelliklerin bunlar olduğunu unutmayın.

Yayınlayabildiğiniz Kadar Fazla Yayınlayın

İyi bir reklam hazırlamış olsanız bile devamlılık olmadığı zaman insanlar şirketinizin ismini unutabilirler. Bu nedenle reklamlarınızı televizyon veya internet gibi ortamlarda yayınlarken olabildiğince fazla yer almalarını sağlayın ve yeni reklamlara fikir sunması amacıyla onları arşivleyin.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Sektöründe Reklam İpuçları Nelerdir?” için 53 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir