Emlak Sektöründe İnternet Teknolojisi

Teknoloji hayatımıza girdikten sonra ticaret yaşantımız da değişti. Eskiden yalnızca çevremizdeki insanlara ulaşabilirken, günümüzde emlak sektöründe internet teknolojisi ile müşteri kazanmak kolay bir hal almış durumda. Ancak bunu yapabilmek için birtakım kurallara dikkat etmeniz yerinde olacaktır.
İnternet üzerinden emlak pazarlama yaparken, paylaşımınız düşünce ve yaratıcılık bakımından insanların dikkatini çekmelidir. Ayrıca tanıtım yaptıktan sonra günlük, haftalık ve aylık analizini de gözden geçirmeniz gerekmektedir. İnternet teknolojisini kullanarak bu işi yapacaksanız iyi bir site veya blog kurmakla işe başlamalısınız. Yazımızda, iyi bir blog oluşturmanın ipuçlarına değineceğiz.

emlak sektöründe internet teknolojisi

Blog Yazılarınızı Tutarlı Bir Zaman Diliminde Oluşturun

Blog takipçilerinin en çok zorlandığı noktalardan biri, takip edilenin ne zaman paylaşım yapacağının belirli olmamasıdır. Bir paylaşımdan sonra uzun süre ihmal edilen takipçiler, bir süre sonra takibi bırakacaktır. Örneğin, paylaşımlarınızı haftalık periyotlarda ve haftanın üç günü şeklinde yapmanız uygun olabilir. Böylece takipçileriniz sizden gelecek yazıların hangi gün ve saatte geleceğini bilebilir ve blog yazılarınızın okunma potansiyelini artırabilirsiniz.

Ödül Kazanacakmış Gibi Yazmayın

Belki ünlü bir yazar değilsiniz. Ancak unutmayın ki internet üzerinden pazarlama yapanların birçoğu da yazar değil zaten. Yazılarınızı yazarken samimi davranın. Bir ustanın sevdiği bir müşterisine işinin incelikleri ile ilgili bilgi vermesini veya bir arkadaşınıza yaptığınız işi anlattığınızı düşünün. Farklı bakış açınızı da yazınıza serpiştirin. Şunu da unutmayın ki değer görmek için her işte biraz zamana ihtiyaç vardır. Yazılarınızı maddeler ve listeler halinde hazırlamanızın okuyucu açısından dikkat çekeceğini unutmayın.

Mutlaka Editör Takviminiz Olsun

Fikirleriniz var ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bunun için haftalık bir takvim hazırlamanız işinize yarayacaktır. Farklı günlerde parça parça program hazırlamak yerine, bir gününüzü ayırarak haftalık programınızı belirleyin ve şunlara dikkat edin:
-Programa sadık kalın.
-Yeni fikirlerinizi ve farklı kaynaklardan aldığınız fikirleri de mutlaka takviminize kaydedin.

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Yazdığınız yazıları okuyan takipçileriniz hangi yazınızı daha fazla okuduğunu takip ederek ona göre yazılarınızı düzenleyin. Böylece mevcut takipçi kitlenizi genişletebilirsiniz. İnternet teknolojisi ile müşteri kazanmak için şu soruları her zaman göz önünde bulundurun:
-Hedef kitlem kim?
-Neyi takip ediyorlar?
-Okumaktan zevk aldıkları yazılar en çok hangileri?

Satış Amaçlı Değil Fayda Amaçlı Yazdığınızı Gösterin

Emlak pazarlamayı temel alan blog yazılarınızı yazarken sürekli olarak satışı ön plana çıkarırsanız takipçileriniz bir müddet sonra samimi olmadığınızı düşünerek takibi bırakabilirler. Bu nedenle önce okuyucuya fayda sağlamayı amaçladığınızı göstermeniz yerinde olacaktır. Yazınızın son kısmında ise satış sayfasının linkini koyarak dikkat çekebilirsiniz.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Sektöründe İnternet Teknolojisi” için 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir