Emlak Sektöründe Dikkat Çeken Bir Pazarlama İçin Nasıl Hareket Etmelisiniz?

Emlak sektörünün en önemli öğesi, pazarlamadır. Bir kişiyi gerçek müşteriye çevirmenin yolu pazarlamadan geçmektedir. İnsanlar, ev alanların kötü tecrübelerini duydukça ev alma düşüncesinden vazgeçebilirler. Bu ön yargıyı kırmak için emlak sektöründe dikkat çeken bir pazarlama yolu bulmalısınız. İşte size birkaç ipucu…

İlk Görünen Siz Olun

İnsanlar için çok kaliteli olmaktan ziyade ilk sıralarda olmak önemlidir. İlk sıralarda yer alabilirseniz size mutlaka şans veren birileri olacaktır. Göz önünde olmanın yolu, müşterilere daha fazla e-posta göndermekten veya pazarlamada rekabetten geçmez. Bazen web ortamında katıldığınız tartışmalar sizin akılda kalmanızı sağlayabilir. Bu ortamlarda yenilikleri dile getiren diğer rakipleriniz değil, siz olmalısınız. Emlak sektöründe daha iyi olmak yerine ilk olmayı başarabilmelisiniz.

Topuğunuza Sıkmayın

Emlak sektöründe insanlar şirketinizin yeniliğine değil, kendileri için ne yaptığınıza bakmaktadırlar. Bu nedenle ismi duyulmuş büyük bir firmayı anlatıp durmak onlara itici gelebilir. Şirketinizin ismini, faaliyetlerini, amacını anlatıp durmak yerine, neden sizi seçmeleri gerektiği konusunda ilgi çekecek bilgilere yer verin. Onlara faydalı olmak için uğraştığınızı onlara gösterin.

Farklı Olduğunuzu Gösterin

Sizin daha iyi olduğunuzu anlatmak yerine pazardaki farkınızı ortaya koyun. Görüşmeler sırasında istatistiklerinizin yüksek performansını müşterilerinize gösterin. Farklı olmak istiyorsanız, diğerlerinden farklı düşünmelisiniz.

Tek Yöntemle İlerlemeye Çalışmayın

Bazı firmalar, yalnızca bir yönteme yoğunlaşmakta başarı sağlamaya çalışmaktadır. Hâlbuki tek yöntemle ilerlemek her zaman yeterli olmayabilir. Pazarlama yöntemlerini birlikte kullanmak çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayabilmektedir. Araştırmalara göre geleneksel yazılı materyaller ve telefon, pazarlama yöntemleri arasında % 2’lik bir paya sahiptir. Yüz yüze görüşmeler % 4 ve online yöntemler % 1’lik payları paylaşmaktadırlar. Görüldüğü gibi oldukça düşük pazarlama payı olan bu yöntemlerin hepsini birlikte kullandığınızda, müşteri kazanma olasılığınız artacaktır. Hepsini birlikte kullanamıyorsanız bile farklı birleşenleri deneyebilirsiniz.

Düzenli Aralıklarla Kendinizi Hatırlatın

Araştırmalar insan beyninin bir mesajı 16 gün içerisinde yavaş yavaş unuttuğunu göstermekte. Siz de kendinizi unutturmadan ve mesaj verdiğiniz kişileri de sıkboğaz etmeden kendinizi hatırlatmalısınız. Çok sık hatırlatma yaptığınızda potansiyel müşterilerinizin sizi itici görebileceğini unutmayın.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Sektöründe Dikkat Çeken Bir Pazarlama İçin Nasıl Hareket Etmelisiniz?” için 439 yorum

 1. joker123 Yanıtla

  May I simply just say what a comfort to discover an individual who truly knows what they are talking about
  on the web. You definitely realize how to bring
  a problem to light and make it important. A lot more people should read this and understand this side of the story.
  I was surprised that you aren’t more popular given that you
  most certainly possess the gift.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir