Emlak Piyasasında Durgun Dönemleri Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Emlak piyasası genel olarak hareketlidir. Ancak kış aylarında ve tatil dönemlerinde durgunlaşır. Bu durgun zamanlarda rekabetten uzak kalmamak için vereceğimiz ipuçlarını değerlendirebilir, durgun dönemleri aktif şekilde geçirebilir ve yeni döneme hazırlanabilirsiniz.

Emlak piyasası

Profillerinizi Güncelleyin

Sosyal medya da dâhil internetteki materyallerinizi gözden geçirin. Güncel bilgilerinizin kişisel ve kurumsal olarak doğruluğunu kontrol edin.  Düzeltme ihtiyacı gördüğünüz bilgileri güncelleyin. Gerek dijital gerekse basılı kartvizitlerinize de bakın ve pazarlama stratejinizi doğru yansıtıp yansıtmadığını gözden geçirin. Son olarak e-posta ve e-bülten liselerinizi de kontrol ederek yeni aktif dönem hazırlıklarınızı tamamlayın.

İletişimi Bırakmayın

Sizinle iş yapan ve referans olarak sizi gösteren müşterilerinizle durgun dönemlerde bile iletişimi kesmeyin. Onları yemeğe veya çaya davet edin. İkinci derecedeki müşterilerinize e-posta yoluyla ulaşmak onların dikkatini çekecektir. Ayrıca rekabet ettiğiniz meslektaşlarınızla da haberleşin. Bu, size olan saygılarını artıracaktır.

İşinizle İlgili Gelişmelere Açık Olun

Durgun dönemleri fırsata çevirmek ve daha sonraki dönemlere hazırlanmak için kendinizi geliştirebilirsiniz. Kısa süreli kurslara gidebilir ve pazarlama konusunda profesyonel yardımı alabilirsiniz. Ayrıca emlak piyasası konusunda teknolojik gelişmeleri inceleyebilir ve müşterileriniz için sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Faaliyet bölgenizdeki yenilikleri de durgun dönemlerde kontrol edebilir, müşteri listenizdeki kişilerin anlık eğilimleri konusunda araştırma yapabilirsiniz. Bölgenizdeki yeni projeleri araştırmak, yeni yapıları gezmek, aktif dönemlerde müşterilerinize aktaracağınız bilgiler için zemin oluşturabilir.

Dışarıya Çıkın ve Gezin

Aktif dönemlerde müşterilerle ilgilenmekten sosyal toplantılar, seminerler ve yemeklere katılamıyorsanız, durgun dönemlerde bu tür etkinlikleri çoğaltın. Yeni insanlar ile tanışabileceğiniz bu etkinlikler, sizin için bir şarj etkisi yaratacak ve yeni döneme daha canlı girmenizi sağlayacaktır.

Planlarınızı Öngörülü Olarak Yapın

Haftalık veya aylık planlarınızı durgun dönemlerde yapın. Listelerinizdeki planları uygulamayı ihmal etmeyin. Ayrıca uygulayabileceğiniz listeler oluşturun. Aksi halde uygulayamadığınız her adım sizi biraz daha karamsarlığa itecektir.

Durgun dönemlerde hazırlayacağınız planlar içerisinde birden fazla hareket alanı oluşturun. Beklenmedik olaylarda neler yapabileceğinizi bu dönemde düşünebilir ve sakin bir kafayla strateji oluşturabilirisiniz. Oluşturacağınız bu eylem planlarının sizin için hayat kurtarıcı olabileceğini unutmayın.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Piyasasında Durgun Dönemleri Nasıl Değerlendirebilirsiniz?” için 1 yorum

  1. 0.00000 mbtc Yanıtla

    Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir