EMLAK PAZARLAMASINDA COCONUT TAKTİĞİ

Emlak pazarlamasında çok sık kullanılan yöntemlerden birisi olan posta kartları veya broşürler, sizi potansiyel müşterilerinize en kısa yoldan tanıtmaya yarar. Kendinizi kısa ve etkili cümlelerle anlattığınız, güzel bir sloganla öne çıktığınız kart ve broşürler sayesinde mahallede bulunan bütün posta kutularına girebilirsiniz. Bu da mahalle sakinlerinin sizden haberdar olması anlamına gelir. Bu basılı el ilanları ya da kartlar, günümüzde yeni teknik ve yöntemlerle birlikte biraz yaratıcılığını kaybetti denilebilir. Artık pazarda özgünlük yaratmak için basılı yöntemlerden fazlasına ihtiyaç duyulmakta. Peki nedir bu yeni ve etkili yöntemler?

Elbette ki en önemlisi emlak pazarlamasında coconut taktiği.

Hindistan cevizi anlamını taşıyan coconut kelimesinin emlak ve tanıtımla ne gibi bir ilgisi olabilir? Şöyle ki bir hindistan cevizinin suyunu çıkardıktan sonra elinizde kalan kabuğu müşterilerin ilgisini çekecek bir paket olarak düşünebilirsiniz. Bu coconutın içine yerleştireceğiniz bir el ilanı, haliyle elektronik bir iletiden çok daha yaratıcıdır. Doğrudan hedefe ulaşacaktır. Dolayısıyla markanızın potansiyel müşterilerin hafızasında yer etmesi için de etkin bir yöntemdir. Üstelik bu fikri uygulamak, kulaktan kulağa bir fısıltı gazetesi şeklinde reklamınızın dönmesine de sebep olacaktır.

EMLAK PAZARLAMASINDA COCONUT TAKTİĞİ

Emlak Pazarlamasında Coconut Taktiği Nasıl Ortaya Çıktı?

Bu sıra dışı yöntemin ortaya çıkmasına bir emlak danışmanı vesile oldu. Bir sabah kapısının önünde bulduğu hindistan cevizini kıran emlak brokerı, bunun bir meyve değil de reklam olduğunu gördüğünde hem şaşırdı hem de bu yöntemden etkilendi. Çünkü hindistan cevizinin içinde bir ilan vardı. Emlak brokerı bu fikri emlak sektöründe pazarlama stratejisi olarak kullanmayı denedi. Ulaştığı sonuç ise başarılıydı. İlanlar ve broşürler hazırlayarak hindistan cevizinin içine yerleştirdi, markasını da üstüne taşıdı. Ardından hizmet ettiği mahalledeki evlerin önüne bu hindistan cevizlerini bıraktı ve cevizler, ona potansiyel müşteriler olarak geri döndü.

Bir mahallede duvarlara astığınız veya posta kutularına, muhtelif köşelere bıraktığınız ilanları düşünün. Çoğu zaman gözden kaçarlar veya çöpe atılma tehlikesi taşırlar. Çünkü insanlar bunları görmeye çok alışkındır ve akıllarında bir gayrimenkul satışı veya alımı gibi bir iş yoksa, emlak pazarı ve firmalar dikkatlerini bile çekmez. Ancak coconut yöntemi sayesinde insanların akıllarında olmayan bir fikri akıllarına sokmak için özgün bir fırsat yakalarsınız. Bu yöntem, sizin broşürlere oranla daha çok konuşulmanızı, dikkatleri üzerinize toplamanızı sağlar.

Coconut Yöntemiyle Reklam Hazırlama

Coconut yöntemiyle reklam hazırlamak içim öncelikle yapmanız gereken hindistan cevizi bulmak. Bunun için de toptan satış yapan yerlere yönelebilir ve istediğiniz kadar hindistan cevizini uygun fiyata temin edebilirsiniz. Ardından hindistan cevizini güzelce açıp içindeki suyu boşaltmanız gerekiyor. Dikkat uyandıracak bir metin hazırlayıp bunu broşür olarak bastıktan sonra hindistan cevizinin içine yerleştirebilirsiniz. Ve mutlaka firmanızın veya markanızın adını yazın. Bu adımları tamamladıktan sonra meyve görünümlü eğlenceli reklamlarınızı dağıtmak için harekete geçebilirsiniz.

Coconut yönteminden yola çıkarak siz de kendi yöntemlerinizi geliştirebilir ve reklam dünyasının geleneksel uygulamalarından bambaşka bir evrene adım atabilirsiniz. Bu sektörde fark yaratmak için yaratıcılığınızı kullanmanız gerektiği aşikar. Bulduğunuz akılcı çözümler müşterileri etkileyecek ve zekanızı ortaya koyacaktır.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir