EMLAK PAZARLAMADAKİ ALTIN SIRLAR

Eğer emlak sektörüne girmek istiyor ve yüksek miktarda paralar ile oyun oynamak istiyorsanız neredeyse tüm profesyonel emlak danışmanlarının bildiği emlak pazarlamadaki altın sırlar nedir bilmek zorundasınız. Eğer bu sırları bilmiyorsanız rakiplerinize göre çok geride kalacak ve satışlarınızı istediğiniz seviyeye çıkaramayacaksınız. Öncelikle söylemek istiyoruz ki amacınız her zaman ucuz maliyetli ama yüksek oranda satış yaptıran yöntemleri bulmak olmalıdır. Bu amaçla hareket ettiğiniz sürece hiçbir zaman yere düşmeyecek ve hızlıca bu sektörde zirveye koşacaksınız. Hiç gecikmeden yazımıza başlayalım isterseniz.

emlak pazarlamadaki altın sırlar

Listelerinizi Sürekli Güncel Tutmalısınız!

Her zaman bir işe başlamadan önce potansiyel tüm müşterilerinizin listesini tutun. Hepsiyle tek tek iletişime geçin. İletişim adreslerini sürekli güncelleyin. Bununla alakalı güçlü bir veri tabanına sahip olmak çok mantıklı bir hamle olacaktır. İnternetten ücretsiz müşteri şablonları bulup onlarla bu çalışmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Excel üzerinden de kayıtları tutabilirsiniz. Listelerinizi sürekli yenilemek ve yeni müşterilerinizi içerisine eklemelisiniz. Müşteri şablonlarında kesinlikle bulunması gereken satırlar vardır. Bunlar arasında müşterinin ev tercihleri, aile bilgileri, kaç çocuğa sahip oldukları, çocuklarının okula gidip gitmedikleri, hangi okula ya da işe gittikleri gibi birçok odaklı bilgi satırlar arasında bulunmalıdır. Bu bilgiler size emlak sattıracak ve yüksek gelirler elde ettirecek yöntemlerdir. Şunu unutmayın ki müşterilerinizi tanımazsanız asla satış elde edemezsiniz. Hiçbir stratejiniz işe yaramayacaktır.

Emlak Danışmanı Olduğunuzu Hissetsinler!

Müşterileriniz sizin onlarla ilgilendiğini ve en uygun fiyatları kovaladığını bilmeliler. Belirli aralıklarla müşterileriniz ile özel olarak iletişim kurmalı gerekirse bir akşam yemeği yemelisiniz. Bu aranızdaki samimiyeti ve güveni son derece artıracaktır. Onlara özel kampanyalar ve farklı aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Bu onlara özel olduklarını hissettirecektir. En önemli taktiklerden birisi doğum günlerini not etmektir. Çünkü doğum günlerinde onlara belirli hediyeler göndermek, onları mutlu etmek çok önemlidir. Müşterinize ofisiniz ya da markanız hakkında bir bardak ya da tişört gönderebilirsiniz. Bu onların gündelik hayatta sürekli kullanabilecekleri şeylerdir. Her kullandıklarında sizi hatırlayacakları için size olan güvenini son derece artıracaktır. Bu da ileriki zamanlarda yapacağınız işlerde sizin artılarınız haline gelecektir. İşte emlak pazarlamadaki altın sırlar arasından sadece birkaçını öğrendiniz. Eğer daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir