EMLAK PAZARLAMA SABIR İŞİDİR

Emlak pazarlama yapıyorsanız sizde biliyorsunuz ki sabır olmadan ve sonuçları yeterince süre beklemeden asla başarıya ulaşamazsınız. Eğer bunca rakibin bulunduğu bir ortamda sabırlı olmazsanız sabırlı davranan rakipleriniz sizin ellerinizden müşterileri sürekli alacak ve yüksek gelirler elde edecektir. Türk insanı sürekli bir şey üzerinde uğraştığında hemen sonuçlanmasını ve istediklerinin olmasını ister. Ancak işler bu şekilde asla yürümez. Eğer bir pazarlama işi yapıyorsanız bir gecede onlarca emlak ilanının size verilmesini bekleyemezsiniz. Bunun için ciddi bir süreç ve altyapı hazırlamanız gerekmektedir. Zaten o altyapı hazır olmaya başladıkça siz farkında olmadan yavaş yavaş emlak ilanları size verilmeye başlanacaktır.

EMLAK PAZARLAMA SABIR İŞİDİR

Emlak pazarlama sektörünün en zor kısımlarından birisi çok uzun süreler bekleten pazarlama stratejilerinin varlığıdır. Birçok kişiye posta göndermiş olabilir ve değişik stratejiler uygulamış olabilirsiniz. Belki de bu stratejiden 1 ay boyunca hiçbir şekilde geri dönüt alamayacaksınız. Ancak 1 ay 1 gün sonra 10 kişi geri dönecek. Asla bilemezsiniz. Zamanlamanızı iyi ayarlamak zorundasınız. Unutmayın ki hedef kitlenizin sadece siz farkında değilsiniz. Sizinle birlikte birçok rakibiniz de o hedef kitlenin farkında ve hepsi stratejilerini hedef kitlenin üzerinde denemektedirler. Eğer çok farklı ve yaratıcı bir fikir bulursanız zaten ilanları teker teker alacaksınız demektir.

Emlak pazarlama yolunda unutmamanız gereken bir şey var. Asla bir müşteriye zorla evini sattıramazsınız. Çünkü bahsettiğimiz şey bir saç kurutma makinesi değil yüzbinlerce lira değeri olan bir mülktür. Eğer bu mülkü satmasını bekliyorsanız sürekli olarak müşteri ile iletişimde kalmanız gerekir. Bir gün satmaya karar verdiğinde ilk aklına gelecek firma siz olacaksınızdır. Bu yüzden sabrı asla elden bırakmamalı ve düzenli olarak aramalı, mailler atmalı ve bültenlerinize kendilerini üye etmelisiniz. Bir gecede asla başarıya ulaşamazsınız. Başarı eğer bir gecede kolayca uygulanabilen birkaç strateji ile elde edilseydi şu an piyasada rekabet diye bir şey olmazdı. Başarıyı elde edebilmek için sabrınızı en iyi şekilde kontrol etmeli ve onu rakiplerinize karşı bir silah olarak kullanmayı iyi bilmelisiniz.

EMLAK PAZARLAMA SABIR İŞİDİR” için 1 yorum

  1. south africa betting Yanıtla

    When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and
    now each time a comment is added I get four e-mails with the
    same comment. Is there any way you can remove me from
    that service? Thanks a lot!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir