Emlak Pazarlama İle Kazanmak

Emlak pazarlama sektörüne giriş yapmayı düşünüyor ya da çoktan giriş yapmış olabilirsiniz. Her türlü tek bir amacınız var. Rakiplerinizi elemek ve kazanmaya başlamak! Kazanmak için tabii ki birçok taktiği yola koymanız gerekiyor. Çünkü bu taktikler sizi bir üst seviyeye taşıyacak ve rakiplerinizi geçmeniz için size yardımcı olacak. Unutmayın ki rakiplerinizi ancak ve ancak onların yapmadıklarını da yaparsanız geçebilirsiniz ve geçtiğiniz her rakip sizin kazanacağınız yeni müşteriler demektir. Konuya başlamadan önce küçük bir taktik vermek istiyorum. Müşterilerinizi her zaman düşünün. Neler isteyebileceklerini tahmin etmeye çalışın. Gerekirse yardımlar alın. Hatta dünya üzerindeki tüm yeni istekleri kontrol edin. İnsanların hayal ettikleri Emlaklarda neler var kontrol edin. Bunları sürekli, her gün yapmanız gerektiğini asla unutmayın. Şimdi emlak pazarlama ile kazanmak için taktiklerimize geçelim.

Emlak Pazarlama İle Kazanmak

Duygularına İşleyin!

Müşterilerinizin duygularına işlemelisiniz. Birçok kişiye az sonra yazacaklarım çok komik gelebilir. Ancak komik gelmeyip bunu taktik olarak kullanan birçok emlakçı ise kazanmaya çoktan başlayacaktır. Her zaman müşterilerinizi önemseyin. Kış günlerinde bir ev satmak için müşteriniz ile bahsi geçen eve girdiyseniz ev içindeki şömineyi yakabilirsiniz. Ya da bir yaz günü satmak istediğiniz evde müşteriniz ile mangal yapabilirsiniz. Tamamen müşterinizin detayları hissetmesine yardımcı olun. Unutmayın ki biz insanlar hayaller ile yaşarız. Hayallerimizi hedeflere ne kadar hızlı dönüştürebilirsek o kadar iyidir. Eğer emlak pazarlama ile kazanmak istiyorsanız müşterilerinize hayaller kurdurun.

Teknoloji ile Sürekli İç İçe Olun!

Teknoloji para demektir ve biz ne istiyoruz? “PARA”. Teknoloji ile ne kadar iç içe olursanız o kadar çok müşteri kazanırsınız. Mesela artık eski kafalı insanlar gibi sokaklarda emlak ilanları yapıştırarak zaman kaybetmemelisiniz. İnternet gibi bir nimeti kullanmalısınız. Sokakta kazanacağınız 1 müşteriyi mi tercih edersiniz yoksa internette kazanacağınız 1000 müşteriyi mi? Bunu iyice düşünüp hemen internet üzerinde nasıl daha iyi reklam yapabileceğinizi araştırmaya başlayın. Öyle reklam metinleri hazırlamalısınız ki müşterilerinizin bunlar ile kesinlikle ilgilenmesi gereksin. İşte bununda tek yolu deneyimli insanlar ile birlikte çalışmak olacaktır. Emlak pazarlama ile kazanmak istiyorsanız teknolojiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir