Emlak Pazarı İçin İletişim Kurma Yöntemleri

Emlak piyasasındaki en önemli unsurlardan biri satıcı müşterilerdir. Çünkü satıcı bulamazsanız ortada alacak bir şey olmayacaktır. Bu tip müşterilere ulaşmak için yapanız gereken öncelikle bölgenizi belirlemektir. Böylelikle planlama stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Emlak Pazarı İçin İletişim Kurma Yöntemleri

Bölge Oluşturma

Mahallenizde meşhur biri mi olmak istiyorsunuz? Ülkenizde mi boy göstermek istiyorsunuz? Bunlardan hangisi ile ilgili iseniz planınızı ona göre yapmanız gerekmektedir. Ayrıca stratejinizin tutarlı olması yararınıza olacaktır. Kendinizi uzman olarak görmeniz ve insanlara da bu alanda yeterli olduğunuzu göstermek zorundasınız.
Mutlu sonlar her zaman insanların dikkatini çeker. Siz de potansiyel müşterileriniz için bu satış hikâyelerini anlatmalı ve çekici istatistikler sunmalısınız. Unutmayın ki, etkili bir sunum işin püf noktalarındandır.

Bölgenizde Klasik Pazarlama Yöntemlerini Uygulama

İnternet ortamına taşınan emlak pazarı için hala geleneksel yöntemler de kullanılmaktadır. Siz de bunları uygulayarak farkındalık yaratabilirsiniz.
Evlere posta gönderme, maliyetli olsa da bölge insanının sizi tanımasına yardımcı olabilmektedir. Belki her gün değil ama haftalık bültenler işinize yarabilir.
Ayrıca sosyal aktivitelerde boy göstermek, geleneksel yöntemlerdendir. Ev partilerine veya davetlerine katılmak, evinizde etkinlikler düzenleyerek çevrenizdeki insanları çağırmak, onlarla tanışmak için büyük fırsatlar sunabilmektedir. Böylece müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Online Olarak Pazarlama

Günümüzde şirketlerin yaptığı gibi siz de online ortama dâhil olabilirsiniz. Böylece müşteri isimlerini, adreslerini kolayca listeleyebilir ve müşteri veri tabanınızı oluşturabilirsiniz. Geleneksel yöntemleri internet üzerinden kolayca uygulayabilirsiniz. Müşterilerinizin mail adresine posta göndermek onlar için daha çekici olabilir.
İnternetin olanaklarından faydalanmayı ihmal etmeyen müşteriler için, sitenizde bir varlık değerleme modülü oluşturun. Bu sayede sunduğunuz tahmini pazar raporu, sizin ön sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. Müşterileri karşılamak her zaman çok önemlidir. Bu değerlemenin emlak müşterisi için çok önemli olduğunu unutmayın.
Potansiyel müşteriler, bölge odaklı arama yapmaktadırlar. Bu nedenle, bölgedeki uzman ve yeterli şirketler ile çalışmayı isterler. Siz de site reklamlarınızı bölge odaklı yapmalı ve kendinizi konunun uzmanı olarak ifade etmelisiniz.

İlişkilerin Devam Ettirilmesi

Geleneksel veya online olarak kazanmış olduğunuz müşterileriniz için önemli olan devamlılıktır. Kimse bir defa görüşüp bir daha yanına uğramayan satıcıları sevmez. Bu nedenle ilk izlenimden sonra düzenli aralıklarla potansiyel müşterilerle iletişim halinde olmak satıcı için son derece önemlidir. Bunun için müşterilerle ilişkileri takip edebileceğiniz programları kullanabilirsiniz.

Ramazan Sakallı
Revizyon Gayrimenkul
Broker/Owner
0533 201 88 98

Emlak Pazarı İçin İletişim Kurma Yöntemleri” için 6 yorum

  1. Stefan Yanıtla

    Hi, I’m sending you this message via your contact form on your website at hayatininfirsati.net. By reading this message you’re living proof that contact form advertising works! Do you want to blast your ad to millions of contact forms? Maybe you prefer a more targeted approach and only want to blast our ad out to websites in certain business categories? Pay just $99 to blast your ad to 1 million contact forms. Volume discounts available. I have more than 35 million contact forms. Let’s get the conversation started, contact me via Skype here: live:.cid.b4d79bd7b12c4757

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir