Denizli Gayrimenkul Danışmanlarının Görevleri

Hepinizin bildiği üzere gayrimenkul danışmanlığı ülkemizde ve Denizli’de son yılların en gözde meslekleri arasında yerini aldı. Yükselen inşaat sektörü ve gayrimenkul fiyatlarının yükselmesi ile gayrimenkul danışmanı gelirlerinin gün geçtikçe artması ise gayrimenkul danışmanlığına yönelimi daha da arttırdı. Peki yüksek gelir ve basit iş tanımı olan bu meslek çalışanlarının günlük görevleri nelerdir? Ofis ve sahada tamamlamaları gereken vazifeleri arasında neler vardır?

Denizli Gayrimenkul Danışmanlarının Görevleri

Gayrimenkul Danışmanının Görevleri

Gayrimenkul danışmanı mesleğini icra etmeye başlayanların ilk ve en önemli görevi alım ve satım için bir veri tabanı oluşturmalarıdır. Veri tabanının içeriği ise tabi ki de potansiyel müşteri adaylarını kapsayacaktır. Çevrelerini, bağlantılarını kullanarak çalıştıkları bölgedeki gayrimenkullerini satmak veya gayrimenkul satın almak isteyen insanları saptamaları gerekmektedir. Veri tabanını oluşturmak ise Denizli gibi potansiyel müşterinin çok olduğu nüfusu büyümekte olan ama metropol olup insan bağlarının kopmadığı, yüksek iletişimin sağlandığı illerimizde çok daha kolaydır. Bu sebeple Denizlili gayrimenkul danışmanları başka illerdeki rakiplerine göre çok avantajlı bir konumda yer alır.

İkinci adım ise bir gayrimenkul portföyü oluşturmaktır. Gayrimenkul portföyü oluşturmak için de çalıştığı bölgeyi çok iyi tanımalı, bölgesindeki her gelişmeyi, her dikilen ve yıkılan binayı bilmeli en önemlisi de bölge halkı ile çok iyi ilişkiler kurmalıdır. Bölgesinde tanınan sevilen danışmanlar zamanla kendilerine övünç kaynağı olacak devasa portföyler kuracaktır.

Portföyünüzü kurduğunuz andan itibaren de bir yandan o portföyünüzü potansiyel alıcılara ulaştırmaya başlamanız gerekmektedir. Alıcılara ulaşmak için kullanılabilecek onlarca farklı yöntem çeşidi bulunmakta. Gayrimenkul danışmanları arasında kullanılan en temel yöntemler ise veri tabanlarındaki alıcılarla tek tek iletişim sağlamak, piyasanın bütün emlak sitelerini efektif bir şekilde kullanmak ve kendi emlak sitesinden kitlelere ulaşmak, çalıştıkları bölgelerde düzenli reklam yapmaktır. Eğer Denizli’de çalışan bir gayrimenkul danışmanı iseniz işiniz çok daha kolaydır. İvmeli şekilde artan yerel nüfusun gayrimenkul ihtiyacı ve sürekli alınan göçlerden doğan gayrimenkul ihtiyacı yüzünden gayrimenkuller adeta reklama ihtiyaç olmadan kendi kendilerini satmaktadır.

Buraya kadar saydıklarımız her gayrimenkul danışmanının yaptığı standart görevlerdi. Şimdi sizlere söyleyeceklerimiz ise sektörünün öncüsü olup herkesin bir adım önüne geçmek isteyen gayrimenkul danışmanlarının yapmaları gerekenler. Bölgelerinin analizlerini yapmak, alıcı ve satıcıların ihtiyaçlarını belirlemek, o ihtiyaçları gidermek için çalışmak, alıcı ve satıcı ile sürekli iletişim halinde olmak, satış işlemleri sırasında iletişimi sağlamak bu görevlerin başında gelir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir